جزئیات برگزاری رزمایش آمریکا و اسرائیل در «دریای سرخ»

کدخبر: 512243
نیروی دریایی (رژیم) اسرائیل و آمریکا از روز دوشنبه رزمایش مشترک «چهار روزه» خود را در دریای سرخ آغاز کردند. نهاد امنیتی اسرائیل در سال های اخیر شاهد افزایش فعالیت ایران در منطقه بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، منابع رسانه‌ای از برگزاری رزمایشی بین نیروی دریایی آمریکا و رژیم موقت صهیونیستی در دریای سرخ خبر دادند.

رسانه‌های رژیم موقت صهیونیستی روز دوشنبه از برگزاری رزمایش بین قوای این رژیم و آمریکا در دریای سرخ خبر دادند.

به گزارش شبکه خبری «کان» نیروی دریایی (رژیم) اسرائیل و آمریکا از روز دوشنبه رزمایش مشترک «چهار روزه» خود را در دریای سرخ آغاز کردند. نهاد امنیتی اسرائیل در سال های اخیر شاهد افزایش فعالیت ایران در منطقه بوده است.

این منبع خبری برگزاری این رزمایش را مرتبط با تحرکات ایران برشمرد. به دلایل امنیتی، به جزئیات بیشتر این رزمایش اشاره‌ای نشده است.

روزنامه «جروزالم پست» نیز نوشت سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که نیروهای ارتش با نیروی دریایی آمریکا روز دوشنبه رزمایش مشترکی را در دریای سرخ آغاز کردند.

رژیم صهیونیستی مدتی است که تحرکات خود را در دریای سرخ افزایش داده است. در همین زمینه چندی قبل «عبدالعزیز بن حبتور» نخست وزیر دولت نجات ملی یمن گفت، اجازه نخواهیم داد، دریای سرخ به دریاچه اسرائیلی مبدل شود.(جزئیات بیشتر)

به تازگی یک رسانه آمریکایی درباره توان دریایی ایران نوشت، ایران اژدری با سرعت بسیار بالا دارد که نیروی دریایی آمریکا و دیگران  فاقد آن هستند. اشاره این وبگاه به اژدر «حوت»  است.

حوت، موشک سطح به دریا و اژدری دارای پیشرانه راکتی و با قابلیت فراحفره‌زایی ساخت ایران است که نخستین بار در رزمایش پیامبر اعظم سال ۱۳۸۵ آزمایش شد. سرعت این موشک برابر ۱۰۰ متر بر ثانیه‌ است که ۳ تا ۴ برابر بیشتر از سرعت اژدرهای معمولی است.

گفته می‌شود، با توجه به قدرت و سرعت بالای اژدر حوت، اهداف سطحی و زیر سطحی امکان فرار از دست این جنگ افزار را ندارند. (جزئیات بیشتر).

در تحولی دیگر، حزب‌الله لبنان نیز روز یکشنبه  فیلمی از مختصات میدان‌ها و سکوهای گازی رژیم صهیونیستی منتشر و هشدار داد، همه اینها در تیررس قرار دارد. در این فیلم مختصات میدان‌های گازی و سکوهای استخراج رژیم صهیونیستی در طول ساحل فلسطین اشغالی نشان داده و اعلام می‌‎شود: (همه اینها) در تیررس است... بازی با زمان، بی‌فایده است.

رسانه‌های صهیونیستی در واکنش اعلام کردند، حزب‌الله ویدئویی کوتاه در راستای «جنگ روانی» با ترجمه عبری سخنان «سید حسن نصرالله»  دبیر کل حزب الله لبنان منتشر کرد.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی + نمودار

    اقتصادنیوز: دیروز بیت کوین پس از ناکامی در حفظ نقطه قیمتی ۲۵هزار دلار، حدود ۲ درصد کاهش ارزش داشت.

از دست ندهید
فلای تودی