عامل اصلی سیل مرگبار فشم معرفی شد + عکس

کدخبر: 512428
اقتصادنیوز: ساخت‌وسازها و پل‌های غیرمجاز در بستر رودخانه و دره‌ها، عدم لایروبی و دیوارهای ساحلی از جمله عواملی هستند که موجب وقوع سیلاب روز گذشته در منطقه فشم شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بخشدار رودبار قصران با اشاره به سیلاب روز گذشته فشم که منجر به کشته شدن مادری باردار شد، تاکید کرد: ساخت‌وسازها و پل‌های غیرمجاز در بستر رودخانه و دره‌ها، عدم لایروبی و دیوارهای ساحلی از جمله عوامل تشدید یا وقوع سیلاب‌های این منطقه هستند.

محمدعلی خشنودی توضیح داد: حوالی ساعت ۱۵ روز گذشته حدود ۲۰ دقیقه بارش شدید باران، منجر به وقوع سیلاب در منطقه زایگان پله و شبستان شد.

ساخت‌وسازهای غیرمجاز، عاملی بر سیلاب مرگبار فشم

وی افزود: با تخریب یک خانه سرایداری، مادری باردار ۲۳ ساله جان خود را از دست داد و علیرغم تلاش‌مان برای انتقال مادر به بیمارستان و نجات فرزند وی، جنین نیز بی‌جان متولد شد.

بخشدار رودبارقصران خاطرنشان کرد: در سیلاب مذکور، ۴ کودک دیگر از آن منطقه گرفتار شدند که با تلاش نیروهای امدادی نجات یافته و در سلامت به سر می‌برند.

ساخت‌وسازهای غیرمجاز، عاملی بر سیلاب مرگبار فشم

به گفته خشنودی، غرق شدن یک اتومبیل و گیر افتادن یک راس اسب در آوار نیز از تبعات جاری شدن سیلاب زایگان پله بود، که عملیات پاکسازی در آن محله با کمک یک دستگاه بیل مکانیکی سپاه همچنان ادامه داد.

وی یادآور شد: در پی بارش شدید باران روز گذشته، ۵ نقطه از محور فشم - زایگان مسدود شد که طی عملیاتی ۲ ساعته با تلاش عوامل شهرداری اوشان فشم میگون، راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شمیرانات و دهیاری گرمابدر بازگشایی شد و تردد جریان یافت.

ساخت‌وسازهای غیرمجاز، عاملی بر سیلاب مرگبار فشم

بخشدار رودبارقصران با اعلام این‌که به سبب تداوم بارش‌های شدید و منقطع از ۶ مرداد تاکنون، هنوز میزان خسارات مالی وارده در بخش برآورد نشده است، تاکید کرد: گل‌ولای وارد چندین منزل مسکونی شده است ‌که در صورت غیرمجاز بودن، مشمول دریافت خسارت نخواهند شد؛ علاوه بر این‌ مجدانه تخریب این‌گونه سازه‌ها را پیگیری می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، رودبارقصران با آب و هوایی کوهستانی دارای ۲ شهر اوشان فشم میگون، شمشک دربندسر و ۱۶ روستا از توابع شهرستان شمیرانات با جمعیتی افرون بر ۱۷ هزار نفر در شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

پدیده ناپسند ساخت‌وسازهای غیرمجاز و بی‌رویه در این منطقه به سبب آب و هوایی مطلوب، طبیعتی بکر، فاصله کوتاه و دلایل متعدد، از جمله معضلات مهم شمیرانات به شمار می‌آید.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی + نمودار

    اقتصادنیوز: دیروز بیت کوین پس از ناکامی در حفظ نقطه قیمتی ۲۵هزار دلار، حدود ۲ درصد کاهش ارزش داشت.

از دست ندهید
فلای تودی