سریال «جیران» دوباره پخش می‌شود؟

کدخبر: 513220
فیلیمو در نظر دارد به‌منظور حفظ حقوق مصرف‌کنندگان، تأخیر در پخش سریال جیران را با پخش بین هفته‌ای تا روز جمعه جبران کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایمنا در اطلاعیه فیلیمو که روز پنجشنبه _سیزدهم مردادماه_ منتشر شده، آمده است: سریال «جیران» که از تاریخ بیست‌ونهم تیرماه ۱۴۰۱ به دستور مقام محترم قضائی متوقف شده، اکنون در مرحله کارشناسی است و سه نفر از کارشناسان رسمی دادگستری در حال بررسی شائبه‌های مطرح شده در مورد این سریال هستند.

فیلیمو ابراز امیدواری کرد که پس از تقدیم نظر این کارشناسان به مقام قضائی، رفع توقف سریال صورت پذیرفته و پخش «جیران» از سر گرفته شود.

همچنین فیلیمو در نظر دارد به‌منظور حفظ حقوق مصرف‌کنندگان، این تأخیر در پخش سریال را با پخش بین هفته‌ای تا روز جمعه جبران کند.

در پی شکایت شاکی خصوصی به لحاظ نقض مالکیت ادبی و هنری و بر اساس حکم قضائی، ادامه پخش سریال نمایش خانگی جیران بیست‌ونهم تیرماه متوقف شد.

این حکم پس از بررسی‌های لازم، در راستای ماده ۲۹ قانون حمایت از مؤلفان و مصنفان و هنرمندان و در راستای حمایت از بزه‌دیده (شاکی خصوصی) صادر شده است.

بر اساس حکم صادر شده، ادامه پخش سریال با رعایت مالکیت ادبی ممکن می‌شود.

جیران یک مجموعه تلویزیونی ایرانی در ژانر عاشقانه تاریخی به کارگردانی حسن فتحی، نویسندگی احسان جوانمرد و تهیه‌کنندگی اسماعیل عفیفه است. داستان این مجموعه به وقایع بعد از مرگ امیرکبیر و آشنایی ناصرالدین‌شاه با خدیجه تجریشی ملقب به جیران می‌پردازد.

بهرام رادان، پریناز ایزدیار، امیرحسین فتحی، مهدی پاکدل، ستاره پسیانی، غزل شاکری، سمیرا حسن‌پور و مهدی کوشکی از جمله بازیگران سریال جیران هستند.

تاکنون ۲۳ قسمت از فصل نخست این سریال پخش شده است.

تیتر یک
از دست ندهید