هشدار رگبار باران در 13 استان/ رعدوبرق 2 روزه در این استان ها+ جزئیات

کدخبر: ۵۱۶۵۷۴
سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح زرد برای ۱۳ استان از رگبار باران،‌ رعدوبرق و وزش باد ۲روزه در ۱۰ استان و افزایش آلایندگی جوی در برخی مناطق کشور خبر داد.
هشدار رگبار باران در 13 استان/  رعدوبرق 2 روزه در این استان ها+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم،‌ بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی 2 روز آینده در بخش‌هایی از شمال غرب، ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی، سواحل دریای خزر، بخش‌هایی از جنوب و شرق سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، هرمزگان، فارس، بوشهر، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، ایلام و لرستان افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

چهارشنبه این شرایط در بخش‌هایی از شمال غرب و ارتفاعات البرز ادامه خواهد داشت. پنجشنبه و جمعه در اکثر مناطق کشور جو پایداری حاکم است.

بر اساس اعلام  سازمان هواشناسی  طی 5 روز آینده در نوار شرقی، بخش‌هایی از مرکز و جنوب کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی پیش‌بینی شده است.

همچنین طی 3 روز آینده در مناطق غرب و جنوب غرب پدیده غبار باعث کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد.

طی 4 روز آینده شرق دریای عمان و نیمه غربی خلیج فارس مواج پیش‌بینی شده است،‌ ضمن این‌که از امروز تا چهارشنبه دریای خزر و جمعه دریای عمان و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

توصیف سامانه: تداوم بادهای 120روزه، افزایش شیو فشاری و نفوذ گردوغبار

نوع مخاطره: وزش باد شدید و گردوخاک

منطقه اثر:

دوشنبه 1401/05/31: خوزستان، ایلام، لرستان، کرمانشاه، غرب کردستان، شمال بوشهر، شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، جنوب شرق خراسان رضوی، کرمان، شرق و جنوب سمنان و شمال شرق اصفهان.

سه‌شنبه 1401/06/01: خوزستان، ایلام، کرمانشاه، غرب لرستان، نیمه شرقی خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، شرق یزد، شرق سمنان و شمال سیستان و بلوچستان.

اثر مخاطره: وزش باد شدید و نفوذ گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی

توصیه: اجتناب از هرگونه تردد غیرضروری برای افراد سالمند و کودکان در سطح شهر، پرهیز از هرگونه فعالیت‌های ورزشی و تفریحی، پایش شاخص آلودگی توسط دستگاه‌های ذی‌ربط و اتخاذ تصمیم مطابق با مقررات.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید