سرکرده برجسته داعش دستگیر شد

کدخبر: ۵۲۵۵۵۶
یک سرکرده گروه تروریستی داعش با نام ابوجندل توسط ارتش عراق دستگیر شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از دستگیری یک تروریست داعش با نام ابوجندل خبر داد.

المعلومه گزارش داد، سرلشکر «یحیی رسول» در بیانیه‌ای اعلام کرد که درپی دستورات فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور مبنی بر پیگرد تروریست‌ها و خشکاندن منابع مالی آنها دستگاه مبارزه با تروریسم عراق عملیات منحصربفردی را پس از پیگیری داده‌های اطلاعاتی دقیق به اجرا گذاشت که در پی آن ایمن لطیف المرعاوی ملقب به ابوجندل دستگیر گردید.

وی همچنین افزود که نیروهای عملیات ویژه با انجام یک کمین موفق شدند این تروریست را به هنگام حرکت به سمت استان صلاح الدین برای انجام عملیات تروریستی دستگیر نمایند.

لازم به ذکر است که در ماه‌های اخیر پس از شکست داعش در عراق، بقایا و سلول‌های خفته این گروه تروریستی همچنان با حمایت برخی طرف‌های بیگانه تلاش دارند به اقدامات تروریستی خود ادامه دهند.

در همین راستا منابع عراقی بتازگی از عملیات موفق ارتش این کشور علیه تکفیری‌ها خبر دادند.

وزارت دفاع عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروی هوایی ارتش عراق موفق به انهدام مواضع تروریست‌های داعش شده است.

در این بیانیه آمده است: نیروی هوایی عراق در راستای انجام مأموریت شناسایی و جستجوی داعشی ها مخفیگاههای داعشی ها را در استان کرکوک منهدم کردند.

پیش از این هم حشد شعبی عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود که یک شبکه تروریستی که قصد انجام عملیات انتحاری در کرکوک را داشته، متلاشی کرده است.

در این بیانیه آمده است: نیروهای امنیتی و اطلاعاتی در کرکوک توانستند یک شبکه تروریستی که قصد انجام چند عملیات انتحاری در استان کرکوک را داشت، متلاشی کنند.

تیتر یک
  • گزارش هفته بیست و نهم اوراق بدهی دولتی

    اقتصادنیوز: پس از دوهفته صفر در بازار اولیه اوراق بدهی دولتی سرانجام بانک ها مجاب به خرید اوراق شده و ۵۶۰ میلیارد…

از دست ندهید
کارگزاری مفید