تقابل جنگنده‌های کره شمالی و جنوبی در آسمان

کدخبر: ۵۲۵۷۵۹
حدود ۳۰ فروند از جت‌های جنگنده کره جنوبی در پاسخ به اینکه ۱۲جت جنگنده کره شمالی امروز (پنجشنبه) با آرایش خاصی پرواز کردند، به پرواز درآمدند.
تقابل جنگنده‌های کره شمالی و جنوبی در آسمان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری یونهاپ گزارش داد، ۱۲جت جنگنده کره شمالی امروز (پنجشنبه) با آرایش خاصی به پرواز درآمدند و ظاهرا در بحبوحه تنش‌ها در شبه جزیره کره، رزمایش‌های شلیک هوا به زمین برگزار کرده‌اند.

این خبرگزاری کره جنوبی به نقل از مقامات سئول اعلام کرد، حدود ۳۰ فروند از جت‌های جنگنده کره جنوبی در پاسخ به این اقدام به پرواز درآمدند.

گفته شده است که ظاهرا این اقدام کره شمالی یک "اقدام تلافی‌جویانه‌" در پاسخ به رزمایش‌های نظامی اخیر میان کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا است.

براساس گزارش رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی، این هشت جنگنده به همراه چهار بمب‌افکن در شمال مرز هوایی بین‌ دو کره حوالی ساعت ۲ بعد از ظهر به وقت محلی پرواز کردند و ظاهرا آن‌ها رزمایش‌های شلیک هوا به زمین هم انجام داده‌اند.

۳۰ فروند از جنگنده‌های کره جنوبی فورا در پاسخ به این حرکت کره شمالی در منطقه مستقر شدند؛ اقدامی که طی یک سال گذشته تا به الان رخ نداده بود.

این فعالیت‌های کره شمالی پس از آن انجام شد که سئول و واشنگتن اخیرا رزمایش‌های مشترک دریایی، زمینی و هوایی برگزار کردند.

علاوه بر آن، پس از نشست شورای امنیت سازمان ملل در رابطه با پرتاب‌های موشکی اخیر کره شمالی و بازگشت ناو هواپیمابر آمریکا به آب‌های کره جنوبی، کره شمالی مجددا امروز پنجشنبه دو موشک بالستیک کوتاه برد را به سمت دریای ژاپن شلیک کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید