مهر تایید بر فیلترینگ دائمی اینستاگرام/ وزیر ارتباطات: روی پلتفرمی که قواعد کشور را رعایت نمی کند، کسب و کار نکنید

کدخبر: ۵۲۶۰۳۲
وزیر ارتباطات گفت دو روز است که محدودیتی درباره اینترنت نداریم؛ فقط پلتفرم‌ها مسدود هستند، فعلا تصمیمی درباره اینستاگرام گرفته نشد، کسب و کارها روی پلتفرمی که قواعد کشور را رعایت نمی‌کنند نروند.
مهر تایید بر فیلترینگ دائمی اینستاگرام/ وزیر ارتباطات: روی پلتفرمی که قواعد کشور را رعایت نمی کند، کسب و کار نکنید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ماهنامه پیوست، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران اعلام کرد هنوز برآورد دقیقی از میزان خسارتی که اپراتورهای همراه و ثابت از کاهش پهنای باند برایشان ایجاد شده فعلا ندارند اما برنامه‌هایی برای جبران خسارت خواهند داشت.

هشدار صریح رسول جعفریان به دولت/ قوم ایرانی به اینترنت داخلی بسنده نمی کند/ فشار زیاد، انفجار و فرار می آورد

عیسی زارع‌پور در پاسخ به این سوال که قرار است برنامه ویژه‌ای برای همکاری با یاندکس داشته باشیم گفت: امکان ویژه‌ای برای یاندکس در نظر نگرفته‌ایم و هر پلتفرمی که قواعد ما را رعایت کند، می‌تواند فعالیت کند.

فعالیت رئیسی، قالیباف وامیرعبداللهیان در اینستاگرام فیلتر شده/ دولتمردان و مجلسی ها، فیلترینگ را دور می زنند

زارع پور تاکید کرد: اینستاگرام اگر به قواعد ما و خودش درباره تجارت اسلحه و دعوت به خشونت پایبند باشد، مشکلی برای فعالیت ندارد.

زارع‌پور در پاسخ به این سوال که رئیسی گفته بود اینستاگرام رو نمی‌بندیم، اما بست، گفت وقتی پلتفرم قواعد رو رعایت نمی‌کند در سیاست‌ها تجدیدنظر می کنیم.

طبق گفته زارع پور دو روز است که محدودیتی درباره اینترنت در کشور نداریم و فقط همان پلتفرم‌ها مسدود هستند.زارع‌پور در پاسخ به این سوال که اینستاگرام دیگر برنمی‌گردد: گفت فعلا تصمیمی در این باره گرفته نشده است.وزیرارتباطات در پاسخ به این سوال که آیا قرار است روبیکا جایگزین اینستاگرام شود گفت: برنامه‌ای در این زمینه نداریم.زارع‌پور در نهایت توصیه کرد باز هم توصیه کرد کسب و کارها روی پلتفرمی که قواعد کشور را رعایت نمی‌کنند نروند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید