شرایط جدید انتخاب شهردار مشخص شد

کدخبر: ۵۲۶۴۰۲
اقتصادنیوز: طبق اعلام عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیسیون در جلسه امروز مصوب کردند کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر باید زمان انتخابات، گزینه مدنظر خود برای شهرداری را معرفی کنند.
شرایط جدید انتخاب شهردار مشخص شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون‌ متبوعش، گفت: در جلسه امروز، طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراها و نحوه تعیین شهرداران مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و این طرح در جلسه امروز جمع‌بندی شد. 

وی افزود: اعضای کمیسیون در جلسه امروز مصوب کردند که کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر باید در زمان انتخابات، گزینه مورد نظر خود برای شهرداری را نیز معرفی کنند.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همچنین براساس مصوبه امروز، شهردارانی که از سوی کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر معرفی می‌شوند باید صلاحیت‌شان در هیأت‌های اجرایی و نظارت مورد بررسی قرار گیرد.

ابوترابی خاطرنشان کرد:‌ طبق این مصوبه، مردم با انتخاب اعضای شوراهای شهر عملاً شهردار مورد نظر خود را نیز انتخاب می‌کنند و پس از شمارش آرا و مشخص شدن نتیجه انتخابات شوراها، شهردار نیز مشخص می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید