زیرسویه جدید کرونا در آمریکا شناسایی شد

کدخبر: ۵۲۷۹۴۲
اقتصادنیوز: زیرمجموعه جدیدی از سویه اُمیکرون در مناطقی از آمریکا در حال گسترش است.
زیرسویه جدید کرونا در آمریکا شناسایی شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بر اساس داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در ایالات متحده، یک جفت زیر سویه اُمیکرون که از نسل زیر سویه BA.۵ هستند، در حال نفوذ و گسترش در مناطقی از ایالات متحده است.

بر اساس داده‌های به ‌روز شده مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، BQ.۱ و BQ.۱.۱ عامل بیش از ۱۱ درصد از عفونت‌های کووید-۱۹ در این کشور طی این هفته بودند. این دو عامل کمتر از یک درصد عفونت ها طی ماه قبل بودند.

آمار کرونا امروز 24 مهر 1401/ ریزش شدید فوتی ها

پیش از این، این دو زیر سویه با BA.۵ تجمیع شده بودند اما اکنون از هم جدا شده و شیوع BA.۵ را به حدود ۶۸ درصد از موارد کرونا در این هفته کاهش داده است.

به گفته "اریک توپول"، موسس مرکز تحقیقاتی اسکریپس، افزایش سریع موارد BQ.۱.۱ که دارای جهش‌هایی است و ممکن است شرایط را برای در امان ماندن از مصونیت قبلی فراهم سازد، میتواند محرک اصلی موج بعدی شیوع بیماری در ایالات متحده طی هفته های آینده باشد.

مقامات بهداشت ایالات متحده قبل از افزایش احتمالی کروناویروس در فصل پاییز و زمستان نسبت به تزریق‌ دُزهای یادآور واکسن به روز شده کرونا که اُمیکرون و زیر سویه‌های آن را هدف قرار می‌دهد، تاکید کردند. موارد ابتلا به کروناویروس در اروپا در حال افزایش است که به طور معمول پیش بینی کننده افزایش روند ابتلا در ایالات متحده طی چند هفته آینده است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید