پوتین فردی منطقی است اما تصمیماتش منطقی نیست

کدخبر: ۵۲۸۹۴۳
در حالی که جو بایدن و ولادیمیر پوتین روسای جمهور آمریکا و روسیه قرار است در نشست گروه جی ۲۰ در ماه آینده در اندونزی شرکت کنند، مقامات کاخ سفید تلاش می کنند تا مانع دیدار رو در روی این دو رهبر شوند.
پوتین فردی منطقی است اما تصمیماتش منطقی نیست

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا، ولادیمیر رئیس جمهور روسیه را فردی منطقی توصیف اما ادعا کرد تصمیمات او منطقی نیستند.

آنتونی بلینکن روز پنجشنبه به وقت محلی در مصاحبه با ای بی سی نیوز افزود: دشوار است بفهمید در ذهن فرد دیگری چه می‌گذرد. فکر می‌کنم او (پوتین) فردی منطقی است.

بلینکن در عین حال ادعا کرد: اما تصمیماتی که او می‌گیرد، یا بهتر بگویم اهدافی که تعریف می‌کند، منطقی نیستند.

جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا نیز در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌ان گفت: ولادیمیر پوتین یک سیاستمدار معمولاً منطقی است اما دورنمای اشغال اوکراین را اشتباه ارزیابی کرده است.

بکارگیری این لحن از سوی مقامات آمریکایی در حالی است که پیش از این، بایدن پوتین را جنایتکار جنگی، قاتل و دیکتاتور توصیف کرده بود.

در حالی که جو بایدن و ولادیمیر پوتین روسای جمهور آمریکا و روسیه قرار است  در نشست گروه جی ۲۰ در ماه آینده در اندونزی شرکت کنند،  مقامات کاخ سفید تلاش می کنند تا مانع دیدار رو در روی این دو رهبر شوند.

یک رسانه آمریکایی روز چهارشنبه با وقت محلی با اعلام این مطلب نوشت که اگر چه بایدن هفته گذشته اعلام کرده بود که احتمال دیدار با پوتین چنانچه فرصتی را برای مذاکره درباره آزادی زندانیان آمریکایی در روسیه، فراهم کند، وجود خواهد داشت، اما به گفته برخی از مقامات آمریکایی، در حال حاضر هیچ گفتگویی میان دو طرف برای توافق بر سر برگذاری چنین دیداری وجود ندارد و بعید به نظر می رسد که در این زمینه تغییر حاصل شود.

تارنمای پولیتیکو نوشت که این در حالی است که به گفته مقامات آمریکایی، بایدن و پوتین شاید در مقاطعی از نشست گروه جی ۲۰ رو در رو شوند و یا ممکن است یکدیگر را ببینند، اما آنان تلاش می کنند تا رئیس جمهور آمریکا با همتای روسی خود چه در راهروهای محل نشست  یا حتی در عکس دسته جمعی رهبران گروه جی ۲۰ روبرو نشود.

آخرین باری که بایدن و پوتین با هم دیدار کردند، در تابستان ۲۰۲۱ در ژنو بود. اگر چه پس از آن گفتگوهای تلفنی با هم انجام دادند که آخرین آن در ماه فوریه و پیش از شروع جنگ اوکراین بود

تیتر یک
  • گزارش حسابرسی شهرداری منطقه ۲ روی میز شورای شهر

    اقتصادنیوز: گزارش حسابرسی از منطقه ۲ شهرداری تهران نشان می دهد که ملک متعلق به شرکت بابک زنجانی طی سال‌های ۹۰ و ۹۱…

کارگزاری مفید