شلیک موشک جنگنده روسی به سمت هواپیمای جاسوسی انگلیس+جزئیات

کدخبر: ۵۲۸۹۴۶
«بن والاس» وزیر دفاع انگلیس در جلسه پارلمان گفت، حدود بیست روز قبل یک جنگنده روسی به سمت هواپیمای جاسوسی غیرمسلح انگلیسی موشک شلیک کرده است.
شلیک موشک جنگنده روسی به سمت هواپیمای جاسوسی انگلیس+جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزیر دفاع انگلیس گفت، یک جنگنده روسی به سمت یک هواپیمای جاسوسی انگلیسی موشک شلیک کرده است.

دولت انگلیس روز پنجشنبه اعلام کرد یک جنگنده روسی موشکی را به سمت یک هواپیمای جاسوسی انگلیسی شلیک کرده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس در جلسه پارلمان گفت، حدود بیست روز قبل یک جنگنده روسی به سمت هواپیمای جاسوسی غیرمسلح انگلیسی موشک شلیک کرده است.

به گفته وزیر دفاع انگلیس این اتفاق در آب‌های بین‌المللی در دریای سیاه رخ داده است و هواپیمای انگلیسی آسیبی ندیده است.

والاس افزود، با «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه در تاریخ دهم اکتبر (ده روز قبل) به صورت تلفنی درباره این حادثه گفت‌وگو کرده است.

به گفته وزیر دفاع انگلیس، همتای روس او گفت که درباره این اتفاق تحقیقاتی صورت گرفته و علت آن ایراد فنی در جنگنده روس بوده است.

والاس در جلسه پارلمان گفت: «ما این اتفاق را تشدید عامدانه تنش از سوی روس‌ها قلمداد نمی‌کنیم. تجزیه و تحلیل‌های ما نیز تأیید می‌کند که این یک نقص فنی بوده است».

او در ادامه گفت:‌ «با این حال، این اتفاق یادآوری می‌کند استفاده از جنگنده‌ها به این شکل که از روس‌ها دیده‌ایم می‌تواند بسیار خطرناک باشد».

وزیر دفاع انگلیس با تکرار ادعای همتایان غربی خود گفت اگر روسیه از سلاح اتمی در اوکراین استفاده کند با «عواقب سنگینی» مواجه خواهد شد.

وبگاه «دیفنس اکسپرس» چندی پیش مدعی شد که ارتش اوکراین گلوله‌های ۱۲۲ میلی متری از پاکستان دریافت کرده است و نیروی هوایی انگلیس امکان حمل و نقل این مهمات را با یک پل هوایی بین پاکستان و رومانی فراهم کرده است. این گلوله‌های ۱۲۲ میلی متری با قابلیت انفجار شدید برای هویتزر هستند.

وزارت دفاع انگلیس پیش‌تر اعلام کرده بود که نیروهای مسلح اوکراین ۵۰ هزار گلوله توپ را به عنوان بخشی از بسته کمک نظامی جدید در پایان جولای ۲۰۲۲ دریافت خواهند کرد.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا؛

    اقتصادنیوز :نرخ دلار متشکل در ابتدای معاملات نقدی امروز وارد کانال ۳۴ هزار تومان شد و در محدوده ۳۴ هزار و ۱۰۰ تومان به…

کارگزاری مفید