پیش بینی آذری جهرمی تحقق یافت/ ورود سریع اینترنت های ماهواره ای به ایران

کدخبر: ۵۲۹۱۹۸
اگرچه عیسی زارع پور وزیر ارتباطات دسترسی به این اینترنت ماهواره ای در ایران را برای مدت های طولانی غیر ممکن دانسته بود با توجه به مشکلاتش اما حالا در کمتر از یک ماه این اتفاق اگرچه به صورت جزئی اما با امکان گسترش بیشتر و بیشتر به وقوع پیوسته است.
پیش بینی آذری جهرمی تحقق یافت/ ورود سریع اینترنت های ماهواره ای به ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، از چند هفته قبل بود که ایلان ماسک و دولت ژاپن بر اساس پروتکل های بین المللی به توافق رسیدند و ژاپن به عنوان اولین کشور آسیایی به طور رسمی استفاده از اینترنت ماهواره ای استارلینک را آغاز کرد . تقریبا همزمان اما این مولتی میلیاردر آمریکایی با دریافت مجوز برای رفع تحریم ها از وزارت خزانه داری آمریکا و کاخ سفید ، اعلام کرد دسترسی به اینترنت ماهواره ای در ایران به عنوان دومین کشور آسیایی مقدور شده است.

خبر مهم یک نماینده درباره فیلترینگ اینستاگرام و واتس اپ

او درحالی این قابلیت را برای ایران فراهم کرد که وزارت ارتباطات ، وزارت خارجه و شورای امنیت ملی کشورمان این اقدام را نقض پروتکل های بین المللی و مداخله در امور داخلی ایران اعلام کردند. بر اساس اعلام وزیر ارتباطات واردات تجهیزات مربوط به دریافت سیگنال های این اینترنت ماهواره ای مثل دیش های شبکه های ماهواره ای یا ویدئو ها در ایران ممنوع است و برای شان جرم انگاری شده اما در روزهای گذشته تصاویر مختلفی از واردات غیر مجاز و دریافت و ارسال دیتا با این اینترنت های ماهواره ای منتشر شده است و به نظر می رسد ایران حالا دومین کشور آسیایی پس از ژاپن است که به این مدل از تکنولوژی جدید اینترنتی دست یافته و با رواج بیشتر این دستگاه ها چالش وزارت ارتباطات و تصمیم سازان فضای مجازی که در سال های اخیر همواره به دنبال محدودسازی این فضا بوده اند با چالش های جدی تری روبرو می شود.

اگرچه عیسی زارع پور وزیر ارتباطات دسترسی به این اینترنت ماهواره ای در ایران را برای مدت های طولانی غیر ممکن دانسته بود با توجه به مشکلاتش اما حالا در کمتر از یک ماه این اتفاق اگرچه به صورت جزئی اما با امکان گسترش بیشتر و بیشتر به وقوع پیوسته است. یک سال قبل بود که در زمان تلاش مجلس برای تصویب طرح صیانت، محمد جواد آذری جهرمی وزیر پیشین ارتباطات نوشته بود تلاش برای محدودسازی دسترسی مردم به اینترنت از طریق فیلترینگ تنها سرعت ورود اینترنت ماهواره ای به کشور را افزایش می دهد و تسریع می کند.

تیتر یک
  • بررسی نرخ سودبازارهای مالی در هفته دوم آذر

    اقتصادنیوز: در بررسی بازارهای مالی هفته دوم آذر ماه دوبازار بانکی همچنان ثابت بوده و تغییری نداشته اند. طبق داده های…

کارگزاری مفید