کنایه امیرعبداللهیان به آمریکا/ تاریخ مصرف رفتاردوگانه به سر آمده است!

کدخبر: ۵۲۹۲۸۸
حسین امیرعبداللهیان خطاب به آمریکایی‌ها گفت: تاریخ مصرف رفتار دوگانه در عرصه دیپلماسی به سر آمده است.
کنایه امیرعبداللهیان به آمریکا/ تاریخ مصرف رفتاردوگانه به سر آمده است!

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه امروز (شنبه) در جمع ایرانیان مقیم ارمنستان، دیپلمات‌ها و کارمندان سفارت ایران و همچنین مسئولان نهادهای ایرانی مستقر در محل مدرسه شهید فهمیده ایرانیان در ایروان طی سخنانی گفت:  روابط ایران و ارمنستان رو به رشد است در تلاشیم منازعه دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان خاتمه یابد و منطقه قفقاز روی آرامش ببیند و نیروهای خارجی هیچ مداخله‌ای در مسائل منطقه نکنند.

وزیر خارجه بر تلاش برای گسترش مناسبات ایران و ارمنستان تاکید کرد و افزود:  جمعیت ایرانیان خارج از کشور برای ما یک سرمایه هستند.

وی افزود: تعجب نمی‌کنم آمریکایی‌ها به گونه‌ای حرف می‌زنند و به گونه‌ای دیگر عمل می‌کنند. اجازه نمی‌هیم آمریکا با برخی اظهارنظرات به اغتشاش و آشوب در ایران دامن بزند.رفتار دوگانه آمریکا برای ما جدید نیست.

وزیر خارجه خطاب به آمریکایی‌ها گفت: تاریخ مصرف رفتار دوگانه در عرصه دیپلماسی به سر آمده است.

وی همچنین گفت: هیچ سلاحی به طرف روسی نداده و نخواهیم داد که در جنگ اوکراین استفاده کند.

وی همچنین به اغتشاشات اخیر در ایران اشاره کرد و گفت: جای تعجب است که فوت یک دختر ایرانی تا به این حد این دولتها را متاثر کرده باشد. در ایران افراد مسلح با سلاحهای غیر سازماندهی شده وارد جمعیت شدند و به مردم حمله کردند.

وزیر خارجه گفت: ایران اجازه نخواهد داد یک کانال تلویزیونی با پول یک کشور در ایران التهاب ایجاد کند.

وی گفت: مصمم هستیم کمک کنیم منازعه موجود بین ارمنستان و آذربایجان یک بار برای همیشه خاتمه یابد و مرزهای اختلافی بین دو کشور تعیین تکلیف شود و منطقه قفقاز جنوبی صلح‌ و آرامش را به خود ببیند. برای ما حائز اهمیت است نیروهای خارجی هیچ مداخله ای در مسائل منطقه نکنند و با فرمت‌ها و پلتفرم هایی که اهالی و دولتهای منطقه طراحی کردند بتوانیم شاهد پیشرفت هر چه بیشتر مناسبات دو کشور باشیم. روابط ایران و ارمنستان نیز رو به رشد است.

وزیر خارجه بیان کرد: ما بدنبال کار نمایشی در خصوص ایرانیان خارج از کشور نیستیم.

امیرعبداللهیان ادامه داد: در ۱۴ ماه گذشته در حوزه ایرانیان خارج از کشور اقدامات زیادی انجام شده است.  ایرانیان خارج از کشور برای ما یک سرمایه هستند. یکایک ایرانیان در اقصی نقاط جهان سفرای ایران در خارج از کشور هستند.

وزیر خارجه به دغدغه ایرانیان خارج از کشور در خصوص حفظ هویت آن ها اشاره کرد و گفت که قانون جامع حمایت ایرانیان خارج از کشور در ماه‌های آینده در مجلس تصویب خواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید