حمله معترضان به یک نقاشی گران‌قیمت؛ اینبار با پوره سیب زمینی!+عکس

کدخبر: ۵۲۹۷۸۸
اقتصادنیوز: معترضان تخریب محیط زیست به یک نقاشی گران قیمت در موزه باربرینی آلمان حمله کردند.
حمله معترضان به یک نقاشی گران‌قیمت؛ اینبار با پوره سیب زمینی!+عکس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، از گاردین، آلمانی‌های معترض به تغییرات اقلیمی و تخریب محیط زیست، روز گذشته به یک تابلوی نقاشی گران قیمت اثر «کلود مونه» که در موزه باربرینی نگهداری می‌شود، حمله کردند.

این نقاشی با نام «Meules» اثر «کلود مونه» نقاش فرانسوی از سال 2017 برای نمایش به موزه باربرینی در شهر پوتسدام آلمان منتقل شده و از آن تاریخ تاکنون به امانت در آنجا نگهداری می‌شود. 

معترضان گفته‌اند که این اقدام به عنوان زنگ خطری برای مواجهه با یک فاجعه آب و هوایی طراحی شده است. آنها همچنین اظهار کرده‌اند که ما در یک فاجعه آب و هوایی هستیم اما تنها چیزی که شما از آن هراس دارید سوپ گوجه فرنگی یا پوره سیب زمینی است که روی تابلوهای نقاشی می‌ریزد! 

دوباره حمله معترضان به یک نقاشی گران‌قیمت با پوره سیب‌زمینی!

این گروه معترض بر این باور است که دولت آلمان تاکنون همه هشدارهای زیست‌محیطی را نادیده گرفته و کشور را به لبه پرتگاه رسانده است. سخنگوی موزه باربرینی با بیان اینکه تابلوی مذکور به دلیل محافظت با شیشه آسیبی ندیده، اعلام کرده است که این تابلو از روز چهارشنبه بار دیگر در معرض نمایش عمومی قرار خواهد گرفت. 

گالری‌های هنری اخیرا به مکان‌های محبوبی برای اعتراض تبدیل شده‌اند. این دومین حمله‌ای است که در طول 10 روز گذشته به یک اثر هنری صورت می‌پذیرد. آخرین نمونه از این اعتراضات، چندی پیش اتفاق افتاد که طی آن دو جوان معترض از گروهی با عنوان «Just Stop Oil» در گالری ملی لندن با سس گوجه فرنگی به تابلوی معروف گل‌های آفتابگردان اثر «ونسان ون‌گوگ» حمله کردند و پس از آن دست‌های خود را دیواره پائین تابلوی نقاشی چسباندند. آنها هدف از اقدام خود را فشار آوردن به دولت انگلیس جهت اقدام عاجل در زمینه مبارزه با آثار مخرب تغییرات آب و هوایی توصیف کردند. 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید