هشدار برای تهرانی ها/ طوفان شدید در راه است

کدخبر: ۵۲۹۷۹۵
اقتصادنیوز: رئیس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نسبت به احتمال وزش باد شدید طوفان لحظه ای و خیزش گرد و خاک در مناطقی از پایتخت هشدار داد.
هشدار برای تهرانی ها/ طوفان شدید در راه است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، پدرام قودجانی درباره صدور هشدار سطح نارنجی از سوی سازمان هواشناسی تهران گفت: بر اساس آخرین اطلاعاتی که از سوی اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام شده است، از بعداز ظهر روز دوشنبه دوم آبان ماه، تا روز سه شنبه سوم آبان ماه وزش باد شدید تا خیلی شدید (طوفان لحظه ای) و خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد و نفوذ گرد و غبار از استان های مجاور و کاهش کیفیت هوا و دید افقی پیش بینی شده است که این وضعیت در نیمه جنوبی و غربی استان تهران محتمل‌تر خواهد داد.

تهران به حالت آماده باش درآمد

او ادامه داد:‌ همچنین برابر این پیش‌بینی آسیب به سازه های موقت، صنایع حساس به گرد و خاک، سقوط اشیا از ارتفاع و شکستن درختان نیز دور از انتظار نیست.

رئیس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: لازم است شهروندان نیز یکسری نکات را مورد توجه قرار دهند و بر این اساس از فعالیت های ساختمانی خصوصا در موارد انجام کار در ارتفاع و نمای ساختمان پرهیز کنند.

قودجانی افزود: همچنین عدم توقف شهروندان خصوصا کودکان و سالمندان در ذیل ساختمان‌های در حال احداث، سازه های ناپایدار، داربست ها، عدم پرواز هواپیماهای سبک و عدم صعود به ارتفاعات، پرهیز از تردد غیر ضروری، حضور در منازل و اماکن سر بسته در طول مدت هشدار، عدم توقف خودرو در ذیل سازه های ناپایدار خصوصا داربست‌ها و انجام اقدامات پیشگیرانه از سوی دستگاه های اجرایی ذیربط از جمله توصیه ها برای شهروندان است.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا؛

    اقتصادنیوز :نرخ دلار متشکل در ابتدای معاملات نقدی امروز وارد کانال ۳۴ هزار تومان شد و در محدوده ۳۴ هزار و ۱۰۰ تومان به…

کارگزاری مفید