این غذا مناسب خوردن در فصل پاییز هستند

کدخبر: ۵۳۰۲۹۱
اقتصادنیوز: یک متخصص طب سنتی برخی غذاها را برای خوردن در فصل پایز مناسب دانست.
این غذا مناسب خوردن در فصل پاییز هستند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، الهام اختری گفت: در فصل پاییز اختلال خواب، اگزما، بیماری پوستی، درد مفاصل، اختلال خلق و…، با پاییز برخی از ما خود را بیشتر نشان می‌دهد.

وی به غذاهای مضر این فصل اشاره کرد و گفت: مصرف فست فودها، ادویه تند و تیز، ترشی‌ها، بادمجان، عدس، پنیر شور، رب و سس‌ها، چای پر رنگ، شوری‌ها، قهوه، نسکافه، کاکائو غلیظ در پاییز مناسب نیست.

عکسی از اولین اسکناس جعلی ایران در ۱۱۰ سال پیش!

غذاهای مناسب فصل پاییزکدام‌اند؟/ این چند توصیه را جدی بگیرید

این متخصص طب سنتی اظهار داشت: مصرف غذاهایی مانند تخم مرغ عسلی، شیرینی‌های طبیعی از شکر و بادام و پسته، مغزها، انجیر، کشمش و مویز، شیره انگور، زیتون، به، سیب، انار، انگور، گلابی، سبزی خوردن، شلغم، خاکشیر، پرهیز از نوشیدن آب سرد، و دوری جستن از سرمای ابتدای صبح و آخر شب، پوشاندن سر در زمان خواب و پرهیز از خواب روز توصیه می‌شود.

اختری ادامه داد: خواب با معده پر، خوابیدن در مکان‌های سرد توصیه نمی‌شود و دوری جستن از خشم، اضطراب، پرهیز از انواع خون گیری از جمله فصد و حجامت مگر به تشخیص پزشک، حمام آب نیمه گرم، و چرب کردن بدن با روغن بادام شیرین بعد از آن و مهمتر ورزش روزانه، کافی است که در کنار معاشرت اجتماعی و خوشدلی کردن و غذای مناسب جان و تن شما را ایمن می‌کند و از تهاجم باد پاییزی در امان نگه می دارد.

تیتر یک
  • گزارش حسابرسی شهرداری منطقه ۲ روی میز شورای شهر

    اقتصادنیوز: گزارش حسابرسی از منطقه ۲ شهرداری تهران نشان می دهد که ملک متعلق به شرکت بابک زنجانی طی سال‌های ۹۰ و ۹۱…

کارگزاری مفید