سخنگوی وزارت خارجه

حمله تروریستی به زائران شاهچراغ، شلیک به ایران و تن به تن ایرانیان است

کدخبر: ۵۳۰۴۷۵
کنعانی گفت: جایی که سیاست‌هایشان کارساز نباشد، اقدام تروریستی را انتخاب می‌کنند. تروریست‌هایی به خط شدند، که نه حرم می‌شناسند و نه زن و کودک.
حمله تروریستی به زائران شاهچراغ، شلیک به ایران و تن به تن ایرانیان است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگارن جوان ، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پی اقدام تروریستی به زائران در شاهچراغ امروز (پنجشنبه) پنجم آبان ماه در صفحه اینستاگرامش با انتشار تصاویری از این اقدام تروریستی نوشت: حمله تروریستی به زائران شاهچراغ، شلیک به ایران و تن به تن ایرانیان است.

وی افزود: تجربه نشان داده جایی که سیاست‌هایشان کارساز نباشد، اقدام تروریستی را انتخاب می‌کنند. تروریست‌هایی به خط شدند، که نه حرم امن می‌شناسند و نه زن و کودک!

کنعانی اضافه کرد: نتیجه دهه‌ها سیاست آمریکا و متحدانش در منطقه، ویرانی و مرگ میلیون‌ها انسان بود و در ۴۰ روز اخیر نیز، در پس اظهارات به ظاهر بشردوستانه، دقیقا همین صحنه‌های خشونت و به خاک و خون کشیدن مردم ایران را می‌خواستند و همانانی که تروریسم را به خوب و بد تقسیم کردند! خشونت را نیز به خوب و بد تقسیم می‌کنند؟! و با تمام توان خویش، هم از خشونت و هم از ترور علیه مردم ایران حمایت می‌کنند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با ذکر این نکته که «ایران قوی، آرام و یکپارچه خواسته آنان نیست» تصریح کرد:، اما تحقق آرزو‌های شوم‌شان را هرگز نمی‌بینند. نمی‌گذاریم که ببینند…

وی همچنیت در توضیحی نوشته که به دلیل محذورات اخلاقی و پرهیز از آسیب زدن به احساسات هموطنان، تصاویر منتشر شده تعمدا تار شده است.

به گزارش فارس، غروب روز چهارشنبه یک فرد مسلح حین ورود به حرم مطهر شاهچراغ به سمت زائران تیراندازی کرد. در این عملیات تروریستی ۱۵ نفر به شهادت رسیدند و ۱۹ نفر هم زخمی شدند.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه دیشب هم در توئیتر نوشت: شاه چراغ‬⁩ ایران به خون نشست. مدعیان دروغین ⁧‫حقوق بشر‬⁩ در پس اظهارات به ظاهر بشردوستانه و ادعا‌های واهی خود، دقیقا همین صحنه‌های خشونت و به خاک و خون کشیدن مردم ⁧‫ایران‬⁩ را می‌خواستند. برای آنان هدف وسیله را توجیه می‌کند.

تیتر یک
  • گزارش هفته بیست و نهم اوراق بدهی دولتی

    اقتصادنیوز: پس از دوهفته صفر در بازار اولیه اوراق بدهی دولتی سرانجام بانک ها مجاب به خرید اوراق شده و ۵۶۰ میلیارد…

از دست ندهید
کارگزاری مفید