اولین تاکسی تلفنی در تهران! +عکس

کدخبر: ۵۳۱۲۶۱
​اقتصادنیوز: در سال ۱۳۴۸ اولین تاکسی تلفنی معروف به « آژانس» کار خود را در تهران آغاز کرد.
 اولین تاکسی تلفنی در تهران! +عکس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، براساس آگهی منتشر شده در روزنامه کیهان شماره ۱۰ مهر ۱۳۴۸ «شرکت تعاونی تاکسیرانی به منظور فراهم آوردن تسهیلات بیشتر و رفع احتیاجات ضروری برای اهالی محترم پایتخت با تعداد محدود تاکسی مبادرت به دایر نمودن سرویس اختصاصی تاکسیرانی تلفنی در تهران نموده است که از ساعت ۹ صبح روز شنبه ۱۲مهرماه ۱۳۴۸ تاکسی‌های تلفنی آماده احضار هستند.»

اولین تاکسی تلفنی چه زمانی به تهران آمد؟ | عکس

در بخشی از این آگهی آمده بود:«همه این تاکسی‌ها مجهز به بی‌سیم است و طبق دستور مرکز بی‌سیم مبادرت به سوار کردن مسافران می‌نمایند. با اینکه سعی شده است تا جایی که مقدور بوده پیش‌بینی‌های لازم برای برقراری نظم کافی در امر تاکسیرانی تلفنی به عمل آید، معهذا مسلم است چون برای اولین بار در کشور سرویس تاکسی تلفنی به کار می‌افتد خالی از عیب و نقص نخواهد بود....

اهالی پایتخت می‌توانند با گرفتن شماره تلفن ۷۲۱۱۱ یا۷۴۲۱۱ به هر محلی که در تهران و شمیرانات مایل باشند، تاکسی احضار نمایند. تاکسی‌های تلفنی، در مواقعی که مسافر ندارند، فعلاً در ۸ ایستگاه به نشانی ذیل:

۱- میدان فردوسی ۲- خیابان شاهرضا چهارراه پل چوبی ۳- جاده قدیم شمیران سه راه ضرابخانه ۴- میدان تجریش ۵- جاده تهران نو سه راه نارمک ۶- خیابان پهلوی سه راه عباس آباد ۷- خیابان سپه سه راه موزه ۸- خیابان سی متری چهارراه منیریه، متوقف خواهند شد و مسافران می‌توانند با مراجعه به ایستگاه نیز از تاکسی‌های تلفنی استفاده نمایند. ایستگاه های میدان فردوسی، سه راه ونک، خیابان ملک نیز بزودی شروع به کار خواهند نمود.»

تصویر و جزئیات اولین تاکسی تلفنی در تهران

 

تیتر یک
اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
از دست ندهید
کارگزاری مفید