مصادره خانه اشرف غنی به دست طالبان

کدخبر: ۵۳۱۷۴۸
حشمت غنی احمدزی می‌گوید که با آنکه یازده بار با مقام‌های طالبان تماس گرفته و از آنان خواسته است که از خانه برادرش بیرون روند، آنان به درخواست او پاسخ نداده‌اند.
مصادره خانه اشرف غنی به دست طالبان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا حشمت غنی احمدزی، برادر رئیس جمهوری پیشین افغانستان، از مصادره خانه اشرف غنی به دست طالبان خبر می‌دهد.خانه ظاهر ظاهر، از ژنرال‌های حکومت اشرف غنی، نیز در پنجشیر غصب شده است.

حشمت غنی احمدزی در یک پیام تصویری مقام‌های طالبان را «مقام‌های امارت اسلامی» خطاب می‌کند و می‌گوید که از طالبان «گله دارم».

حشمت غنی احمدزی در این پیام ویدیویی می‌گوید که ابراهیم حقانی، برادر سراج‌الدین حقانی، وزیر امور داخله طالبان، با آنان تماس گرفته و خواسته است که اجازه دهند خانه اشرف غنی را که در منطقه دارالامان کابل واقع است، چند روز به خانواده او امانت بدهد، اما سپس دیگر از آن خانه او بیرون نرفته‌اند.

حشمت غنی احمدزی می‌گوید که با آنکه یازده بار با مقام‌های طالبان تماس گرفته و از آنان خواسته است که از خانه برادرش بیرون روند، آنان به درخواست او پاسخ نداده‌اند.

به گزارش ایندیپندنت، او می‌گوید که طالبان خانه‌های اسدالله خالد، وزیر پیشین وزارت دفاع، نجیب‌الله مجددی، و چند خانه دیگر را نیز در همان منطقه غصب کرده‌اند.

حشمت غنی احمدزی که پیش از این رئیس کمیسیون کوچی‌ها و از فعالان سیاسی در افغانستان بود، می‌گوید که طالبان حق ندارند خانه‌های مردم را غصب کنند.

طالبان بسیاری از خانه‌های مقام‌های پیشین دولت را در افغانستان غصب کرده‌اند.

در همین حال، منابع محلی در پنجشیر نیز از غصب خانه ظاهر ظاهر، فرمانده پیشین پلیس کابل، در پنجشیر خبر می‌دهند.

این منابع می‌گویند که طالبان روز دوشنبه خانواده‌ای را که در خانه فرمانده ظاهر ظاهر در منطقه فروبل بازارک در استان پنجشیر زندگی می‌کردند، کتک زده‌اند و آنان را از آن خانه بیرون کرده‌اند.

این منابع می‌گویند که طالبان حتی به زنان و کودکان خانواده رحم نکرده‌اند و اجازه نداده‌اند که وسایلشان را با خود ببرند.

به گفته این منابع، طالبان حتی به مادر کودکان این خانواده سیلی زدند و با او با خشونت رفتار کردند.

اشرف غنی احمدزی، رئیس جمهوری پیشین افغانستان و فرمانده کل قوای مسلح، روز ۱۵ اوت ۲۰۲۱ میلادی همراه با حمدالله محب، مشاور دفتر شورای امنیت ریاست جمهوری، فضل محمود فضلی، و حدود ۲۰ تن دیگر از افراد نزدیک به خود، با هلیکوپترهای نظامی از افغانستان گریخت. فرار اشرف غنی سقوط نظام و تسلط طالبان بر افغانستان را تثبیت کرد و رسمیت بخشید.

شماری از سیاستمداران افغانستان، اشرف غنی را به انتقال میلیون‌ها دلار از کشور، و معامله با طالبان و تسلیم افغانستان به آنان متهم کرده‌اند.

فرار اشرف غنی از افغانستان همچنین سبب شد تا نیروهای نظامی افغانستان از هم بپاشد، و هزاران نظامی افغانستان بلاتکلیف و آواره شوند.

در ۱۴ ماه گذشته و در پی فرار اشرف غنی، ایالات متحده آمریکا دارایی‌های افغانستان را مسدود کرد، بانک جهانی تمامی برنامه‌های خود را در افغانستان متوقف کرد، و معاملات رسمی جهان با افغانستان برهم خورد.

تاکنون هیچ کشوری طالبان را به رسمیت نشناخته است، اما جامعه جهانی در حال تعامل با طالبان است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید