بلند قدترین زن جهان بالاخره سوار هواپیما شد+عکس

کدخبر: ۵۳۲۸۷۱
اقتصادنیوز: بلند قدترین زن جهان پس از اینکه خط هوایی ترکیش یکی از هواپیماهای خود را برای او مناسب سازی کرد، توانست برای نخستین بار پرواز کند.
بلند قدترین زن جهان بالاخره سوار هواپیما شد+عکس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از کن نیوز، رومیسا گلگی با قدی بیش از ۲ متر و ۱۵ سانتی متر در اوایل سال جاری به عنوان بلند قدترین زن جهان در کتاب گینس ثبت شد.

او به یک بیماری نادر به نام سندروم ویور مبتلاست که موجب می‌شود قد او با سرعت زیادی رشد کند. برای همین معمولاً با صندلی چرخدار یا واکر حرکت می‌کند.

گلگی ۲۴ ساله به دلیل قد بلند و مشکلات ناشی از آن تا به حال موفق نشده بود با هواپیما سفر کند، زیرا آن قدر قدش بلند بود که حتی در کودکی هم نمی‌توانست در صندلی هواپیماهای معمولی جا شود. اما با کمک یکی از خطوط هوایی ترکیش او توانست برای نخستین بار سفر با هواپیما را تجربه کند. ترکیش ایرلاین با برداشتن شش صندلی به این دحتر جوان اجازه داد تا با برانکارد مخصوص به سانفرانسیسکو سفر کند.

او پس از فرود در فرودگاه کالیفرنیا در پیامی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: یک سفر بی عیب و نقص از ابتدا تا انتها... این نخستین سفر من با هواپیما بود، ولی مطمئنا آخرین آن نخواهد بود. از صمیم قلب از تک تک افرادی که امکان این سفر را برای من فراهم کردند تشکر می‌کنم. شما بخشی از این سفر بودید.

گلگی پس از دریافت گواهی رکورد جهانی در گینس گفت: هر نقطه ضعفی را می‌توان به یک مزیت برای خود تبدیل کرد، خودت را همان گونه که هستی بپذیر و به توانایی‌های خود آگاه باش و بهترین کار را انجام بده.

اولین پرواز بلند قدترین زن جهان با هواپیما

 

تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از ارزش معاملات اوراق درآمد ثابت

    اقتصادنیوز: میانگین ارزش معاملات خرد بورس در هفته اخیر ۳ هزار و ۲۸۷ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۳ هزار و ۴۳۶…

از دست ندهید
کارگزاری مفید