رایزنی زلنسکی و رییس کمیسیون اروپا درباره ایران و جنگ اوکراین

کدخبر: ۵۳۲۸۹۷
رییس جمهور اوکراین در توییتی اعلام کرد با رییس شورای اروپا درباره ایران، کمک های مالی به اوکراین و همچنین حمایت از تجاوز روسیه به اوکراین گفتگو کرد.
رایزنی زلنسکی و رییس کمیسیون اروپا درباره ایران و جنگ اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین در پیامی در صفحه توییترش از گفت‌وگو با اورسلولا فون در لاین، رییس کمیسیون اروپا خبر داده و گفت که درباره کمک‌های مالی به اوکراین، «افزایش تحریم‌ها» علیه ایران و مقابله با اقدامات آن به اتهام آن‌چه «حمایت از تجاوز»  روسیه علیه اوکراین خواند، گفت‌وگو کرده‌اند.

اوکراین و متحدانش مدعی هستند که روسیه از پهپهادهای ساخت ایران در جنگ علیه این کشور استفاده می‌کند.

 واشنگتن چند ماه پیش، مدعی شده بود اطلاعاتی در دست دارد که نشان می‌دهد ایران برنامه دارد به روسیه صدها پهپاد برای استفاده در جنگ اوکراین بفروشد و مقامات روس قرار است آموزش‌های لازم را برای روش استفاده از این پهپادها در ایران دریافت کنند. علاوه بر این، دولت آمریکا پیش‌تر مدعی شده بود پهپادهای ساخت ایران در یمن و اتیوپی نیز به کار رفته‌اند.

مقامات روسیه این ادعا را «بی‌اساس» تلقی کرده و گفته‌اند، روسیه از پهپادهای ساخت خودش در جنگ اوکراین استفاده می‌کند.

در اواخر مهر ماه، شورای اروپا از اعمال تحریم علیه سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سید حجت‌الله قریشی مسئول تامین و تحقیقات وزارت دفاع و سردار سعید آقاجانی فرمانده واحد پهپادی نیروی هوافضای سپاه و شرکت صنایع هوایی شاهد به اتهام "ارسال پهپاد به روسیه برای شرکت در جنگ علیه اوکراین" خبر داد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید