اولین واکنش آمریکا به ساخت موشک هایپرسونیک در ایران

کدخبر: ۵۳۳۹۰۸
سخنگوی پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در امور خاورمیانه روز جمعه در واکنش به موفقیت جدید ایران در ساخت موشک هایپرسونیک گفت که پنتاگون به خوبی از این گزارش آگاه است.
اولین واکنش آمریکا به ساخت موشک هایپرسونیک در ایران
یه گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سردار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران روز پنجشنبه در حاشیه یازدهمین سالگرد شهادت سردار شهید «حسن طهرانی مقدم» گفت: «سال‌های سال است که در سایه تحریم‌های ظالمانه و سخت‌ترین تحریم‌های تاریخ بشریت فعالیت‌های خود در حوزه هوافضا را به پیش می‌بریم. به لطف الهی موفق شدیم به موشک بالستیک هایپرسونیک پیشرفته دست پیدا کنیم که قادر است در فضایی که مهم‌ترین و پیشرفته‌ترین سامانه‌های سپر دفاع موشکی وجود دارد، از آن‌ها عبور کرده و همان سامانه‌های سپر موشکی که می‌تواند جزو مهم‌ترین ارکان دفاعی دشمن باشد را هدف قرار بدهد. »

 وبگاه شبکه خبری «فاکس نیوز»  گزارش داد، سرهنگ «راب لودویک» سخنگوی پنتاگون (وزارت دفاع  آمریکا) در امور خاورمیانه روز جمعه در واکنش به موفقیت جدید ایران گفت که پنتاگون به خوبی از این گزارش آگاه است.

ایران موشک بالستیک هایپرسونیک ساخت /هدف قرار دادن سامانه های ضدموشکی

سرهنگ لودویک در ادامه با تلاش در زیر سئوال بردن موفقیت تازه ایران مدعی شد که در این زمینه شک و تردید وجود دارد.

وی افزود: «مانند همیشه از افشای گزارش‌ها و ارزیابی‌های اطلاعاتی درباره چنین موضوعات حساسی خودداری می‌کنیم. ما به نظارت دقیق بر توسعه و تکثیر موشک‌های پیشرفته و فناوری مرتبط ایران ادامه می‌دهیم.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید