پیام رسان کاخ سفید به دولت رئیسی چه کسانی بودند؟

پیام مهم آمریکا به ایران در 72 ساعت گذشته از زبان امیرعبداللهیان

کدخبر: ۵۳۵۰۹۸
وزیر امور خارجه گفت: آمریکا از طریق برخی وزرای خارجه پیام داده و برای مذاکرات عجله دارند، اما ریاکارانه راب مالی در مصاحبه خود می گوید مذاکرات در اولویت ما نیست و اشاره می‌کند به تحریکاتی که می خواهند نسبت به کف خیابان و اغتشاش در ایران داشته باشند.
پیام مهم آمریکا به ایران در 72 ساعت گذشته از زبان امیرعبداللهیان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حسین امیرعبداللهیان در حاشیه جلسه امروز هیات دولت درباره آخرین اخبار از مذاکرات احیای برجام، اظهار کرد: آمریکا ریاکارانه عمل می‌کنند. ما به طور مستمر تبادل پیام با طرف آمریکایی تبادل می شود آخرین تبادل پیام ما در کمتر از ۷۲ ساعت گذشته بوده است‌.

وی ادامه داد: آمریکا از طریق برخی وزرای خارجه پیام داده و برای مذاکرات عجله دارند، اما ریاکارانه راب مالی در مصاحبه خود می گوید مذاکرات در اولویت ما نیست و اشاره می‌کند به تحریکاتی که می خواهند نسبت به کف خیابان و اغتشاش در ایران داشته باشند.

واکنش ترامپ به حمله موشکی به لهستان

امیرعبداللهیان افزود: هدف آمریکا مشخص است. آنها می خواهند اعمال فشار کنند تا ما از خطوط قرمز خود عدول کنیم اما منافع ملی مردم برای ما مهم است و از آن تخطی نخواهیم کرد، اما برای عبور از تحریم‌ها در مسیر مذاکرات قویا به کار خود ادامه خواهیم داد. امکان توافق  برجام با همه ضعف و قوت خود در مذاکراتی که در ماه های گذشته انجام شده،  وجود دارد در صورتی که طرف های دیگر به تعهدات خود عمل کرده و برجام برای ما خوب کار کند، از این فرصت استفاده خواهیم کرد. ما برای مذاکره ، مذاکره نکرده ایم بلکه برای نتیجه مذاکره کرده ایم. به راب مالی و مقامات آمریکایی توصیه می کنم دست از ریاکاری بردارند.

وزیر خارجه همچنین درباره نشست فوق العاده  شورای حقوق بشر سازمان ملل، گفت: ما پیام‌های لازم را به طرف های اروپایی داده ایم و با برخی وزرای خارجی اروپایی از جمله جوزپ بورل، مسئول عالی سیاست خارجی اروپا صحبت کرده‌ایم که اگر این مسیر غیرسازنده را متوقف نکنند با پاسخ متقابل اما موثر ما مواجه خواهند شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی