درخواست سناتورهای آمریکایی درباره ارسال پهپادهای تهاجمی به اوکراین

کدخبر: ۵۳۶۵۹۱
۱۶ سناتور در نامه خود خطاب به لوید آستین وزیر دفاع آمریکا از او خواستند پهپادهای نظامی پیشرفته ام.کیو-۱ سی موسوم به عقاب خاکستری (MQ-۱C Gray Eagle) را در اختیار ارتش اوکراین قرار بدهد.
درخواست سناتورهای آمریکایی درباره ارسال پهپادهای تهاجمی به اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، تارنمای نشریه آمریکایی واشنگتن اگزمینر اعلام کرد، گروهی ۱۶ نفره از سناتورهای جمهوری‌خواه و دموکرات آمریکا در نامه‌ای به وزیر دفاع این کشور خواستار ارسال پهپادهای تهاجمی پیشرفته به اوکراین شدند.

این گروه از سناتورها در حالی از دولت جو بایدن این درخواست را داشته‌اند که رئیس جمهور ایالات متحده قبلا اعلام کرده بود کاخ سفید قصد ندارد پهپادهای پیشرفته تهاجمی در اختیار اوکراین قرار بدهد.

این ۱۶ سناتور در نامه خود خطاب به لوید آستین وزیر دفاع آمریکا از او خواستند پهپادهای نظامی پیشرفته ام.کیو-۱ سی موسوم به عقاب خاکستری (MQ-۱C Gray Eagle) را در اختیار ارتش اوکراین قرار بدهد.

در این نامه آمده است وزیر دفاع اوکراین و نیز سفیر اوکراین در واشنگتن بارها از دولت آمریکا درخواست کرده اند این پهپادها را به همراه تسلیحات و مهمات آن در اختیار ارتش اوکراین قرار بدهد.

این نامه را یازده سناتور جمهوریخواه از جمله لیندسی گراهام و ۵ سناتور دموکرات از جمله مارتین هاینریچ امضا کرده اند.

این پهپاد مجهز به ابزارهای جمینگ الکترونیک است و می تواند به سامانه های ارتباطی دشمن حمله و آنها را از کار بیاندازد.

این پهپاد توانایی رسیدن به حداکثر سرعت ۲۷۳ کیلومتر بر ساعت و مداومت پروازی بیش از ۲۴ ساعت را دارد. این پهپاد تا ارتفاع ۷۳۰۰ متری پرواز می کند و می تواند توانایی شناسایی، رهگیری و مداخله به لحظه را به فرماندهان بدهد.

در نامگذاری‌های ارتش ایالات متحده، حرف M نشان دهنده مسلح بودن پهپاد است و حرف Q برای سامانه هواپیمای بدون سرنشین استفاده می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید