ادعای عجیب سرمربی آمریکا در جام‌جهانی ۹۸ و واکنش مربی ایران!

کدخبر: ۵۳۷۴۰۴
اقتصادنیوز: سرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا در جام جهانی ۹۸ در صحبت‌هایی عجیب ادعا کرده که دولت ایران در نیمه دوم بازی دو تیم در جام جهانی، مداخله کرده است. این موضوع با واکنش مربی وقت تیم ملی ایران مواجه شد.
ادعای عجیب سرمربی آمریکا در جام‌جهانی ۹۸ و واکنش مربی ایران!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «استیو سامپسون» سرمربی سابق تیم ملی آمریکا مدعی شده که دولت ایران در نیمه دوم بازی آن‌ها در جام جهانی ۱۹۹۸ مداخله کرده و پاسپورت بازیکنان تیم ملی ایران را مصادره کرده و امنیت آن‌ها و خانواده‌های‌شان را در صورت شکست برابر آمریکا تهدید کرده است!

اولین تیم صعودکننده به یک‌هشتم نهایی مشخص شد

دیلی میل گزارش داد، این اظهارات درحالی از سوی سرمربی وقت آمریکا مطرح شده که او هیچ مستند و ادله‌ای درباره گفته‌هایش ارائه نکرده است.

بیژن ذوالفقارنسب، مربی وقت تیم ملی ایران که به عنوان دستیار جلال طالبی در دیدار با تیم ملی آمریکا حضور داشت، در گفت‌وگو با ایسنا این موضوع را به شدت تکذیب کرد. ذوالفقارنسب گفت: چنین موضوعی را برای اولین بار است که می‌شنوم و اصلا چنین مساله‌ای صحت ندارد.

ایران و آمریکا در جام جهانی ۹۸ فرانسه برابر هم به میدان رفتند که هنک اشتاینبرچر مدیر اجرایی فدراسیون فوتبال آمریکا آن را "مادر همه بازی‌ها" نامیده بود.

دیدار دو تیم ملی ایران و آمریکا در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نیز در روز سه شنبه بسیار حساس است و ایران با برد و حتی یک مساوی به دور بعد راه خواهد یافت.

شکایت ایران از انگلیس به کمیته اخلاق فیفا!

الکسی لالاس بازیکن آمریکا در آن جدال معروف نیز گفت: بسیار بسیار واضح بود که برای ایران، این بازی خیلی بیشتر از یک بازی فوتبال بود. این یک شکست کامل و شرمساری برای ما بود.

استیو سمپسون، سرمربی ایالات متحده آمریکا به درخواست‌های فیفا و فدراسیون فوتبال آمریکا برای اتخاذ موضعی غیرسیاسی عمل کرد اما او پس از جام جهانی و پس از اینکه ایالات متحده در بین ۳۲ تیم حاضر آخر شد، استعفا داد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید