هشدار مهم پلیس فتا؛ این پیامک و لینک کلاهبرداری است/ عکس

کدخبر: ۵۳۸۹۱۳
رییس پلیس فتا البرز با اشاره به افزایش کلاهبرداری ها با ترفند ارسال پیامک جعلی سامانه ثنا گفت: ارسال این نوع پیامک ها همراه با لینک از سوی کلاهبرداران سایبری ، ترفندی برای گمراهی کاربران است .
هشدار مهم پلیس فتا؛ این پیامک و لینک کلاهبرداری است/ عکس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سرهنگ رسول جلیلیان اظهار داشت: پیام های ابلاغ قضایی برای کاربرانی که در سامانه ثنا ثبت نام کردند فاقد لینک بوده و ارسال هرگونه پیام حاوی لینک برای کاربران جنبه کلاهبرداری دارد.

وی اضافه کرد: کاربرانی هم که برای پیگیری پرونده قضایی خود در سامانه ثنا ثبت نام نکردند به نشانی محل سکونت و یا محل کار از طریق پست ارسال می‌شود.

جلیلیان افزود: این گونه پیامک ها، به هیچ وجه با شماره شخصی ارسال نمی‌شود و برای مشاهده وضعیت پرونده ، نیاز به واریز وجه نمی‌باشد.

وی یادآورشد : به منظور اطمینان بیشتر، کاربران می‌توانند به سایت اصلی ابلاغ الکترونیک قضایی به آدرس https:‎//eblagh.adliran.ir مراجعه و از این طریق ابلاغ قضائی خود را بررسی کنند.

وی بیان داشت: کلاهبرداران با جعل نشانی اینترنتی سامانه ثنا (سامانه ثبت نام الکترونیک قضایی) پیامک هایی با عنوان ابلاغیه، ثبت شکایت و امثال آن با لینک جعلی برای کاربران ارسال کرده و از ناآگاهی آن ها سوءاستفاده و اقدام به کلاهبرداری می کنند.

رییس پلیس فتا البرز اضافه کرد: کاربران بدون آگاهی مبلغ ناچیز درخواست شده را از طریق لینک ارسال شده پرداخت می کنند درحالی که یک بدافزار است و مجرمان سایبری با این شگرد مجرمانه، اطلاعات کارت بانکی متقاضیان را به سرقت و اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن‌ها اقدام می‌کنند.

پیامک

جلیلیان خاطرنشان کرد: سایت ثنا تنها سامانه رسمی قوه قضائیه برای ارسال ابلاغیه‌های الکترونیک است از مردم خواست مراقب پیامک‌های جعلی کلاهبرداران با عنوان سامانه ثنا باشند.

وی تاکید کرد: پیامک های سازمانی و رسمی از سرشماره های معتبر ارسال می شوند و کاربران به هیچ عنوان به لینک هایی که از طریق سرشماره های ناشناس و شخصی ارسال شده مراجعه نکنند.

رییس پلیس فتا البرز گفت: کاربران در صورت مواجهه با صفحات جعلی، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.ir یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا گزارش دهند.

تیتر یک
  • شورای رقابت تکلیف خریداران خودرو را روشن کرد

    متقاضیان برای خرید خودرو از ایران خودرو و سایپا باید از خودروسازان خصوصی هم خودروی دریافت نکرده باشند. این محدودیت…

از دست ندهید
کارگزاری مفید