بازداشت فرمانده نیروی انتظامی انزلی به اتهام قتل عمد/ جزئیات جدید از پرونده مهران سماک

کدخبر: ۵۴۰۲۱۹
وکیل خانواده مهران سماک اعلام کرد که پس از گذشت هفت روز از قتل مهران سماک، با پیگیری‌های مستمر و بررسی دلایل و مستندات نهایتا جعفر جوانمردی به اتهام عدم رعایت قانون نحوه بکارگیری سلاح منجر به قتل عمد مهران بازداشت شد.
بازداشت فرمانده نیروی انتظامی انزلی به اتهام قتل عمد/ جزئیات جدید از پرونده مهران سماک

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، بعد از اتمام بازی ایران و آمریکا و شکست تیم‌ فوتبال ایران، عده‌ای با حضور در محدوده چراغ برق شهرستان انزلی اقدام به شادی و بوق زدن کردند. در همان لحظات آغازین در محله چراغ برق انزلی، فردی به اسم مهران سماک به دلیل تیراندازی کشته شد.

فلاخ‌میری دادستان مرکز استان نیز کشته شدن مرحوم سماک توسط اسلحه با تیر ساچمه ای را تایید کرده بود.
 
بعد از این حادثه اولیای دم مهران سماک با ارائه مستنداتی خواستار رسیدگی به چگونگی قتل فرزندشان مهران سماک توسط مراجع قانونی شدند.
 
حال آنطور که فارس گزارش کرده، وکیل خانواده مهران سماک در صفحه شخصی خود اعلام کرده که پس از گذشت هفت روز از قتل مهران سماک، با پیگیری‌های مستمر و بررسی دلایل و مستندات نهایتا جعفر جوانمردی فرمانده منطقه انتظامی بندرانزلی به اتهام عدم رعایت قانون نحوه بکارگیری سلاح منجر به قتل عمد مهران سماک در شعبه اول بازپرسی دادسرای نظامی گیلان تفهیم اتهام و با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان و در حال حاضر در زندان مرکزی رشت است.
 
پلیس: پرونده سرهنگ "سیدجعفر جوانمردی" فرمانده انتظامی بندر انزلی در دست بررسی است
 
معاون حقوقی فرماندهی انتظامی استان گیلان در واکنش به این خبر گفت: پرونده مرحوم مهران سماک از طریق دادسرای نظامی گیلان در حال رسیدگی است.
 
 سرهنگ محمود رجبی، ضمن تشریح نحوه رسیدگی و بررسی ابعاد پرونده مرحوم "مهران سماک" گفت: پس از شکست تیم ملی فوتبال کشورمان در مقابل آمریکا، تعدادی اغتشاشگر در بندر انزلی با ایجاد تجمع، راهبندان و هنجارشکنی قصد برهم زدن نظم و امنیت شهر را داشتند که با توجه به حساسیت ایام و لزوم پیشگیری از سوء استفاده‌های احتمالی فرصت‌طلبان برای آسیب رساندن به اموال عمومی و شهروندان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.
 
وی افزود: در جریان تجمع مخلان نظم و امنیت و ازدحام خودروهای هنجارشکن، مرحوم سماک مورد اصابت سلاح ساچمه‌زنی قرار گرفت که متاسفانه به علت جراحات وارده فوت نمود.
 
وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع بلافاصله با هماهنگی قضائی اقدامات فنی و کارشناسی صورت گرفت و تعدادی از مظنونین و متهمین در این ماجرا نیز شناسایی و دستگیر شدند.
 
سرهنگ محمود رجبی، به مسوولیت فرماندهان انتظامی در قبال وقایع و اتفاقات حادث شده در سطح حوزه استحفاظی تحت امر خود اشاره کرد و افزود: پلیس به عنوان حافظ نظم و امنیت جامعه، خود را در قبال رسیدگی به وقوع هرگونه تخلف یا جرم مسوول می‌داند.
 
معاون حقوقی فرماندهی انتظامی استان گیلان افزود: در رابطه با مرحوم مهران سماک بنا به تشخیص مقام قضائی، پرونده تعدادی از افراد ازجمله سرهنگ "سیدجعفر جوانمردی" فرمانده سابق انتظامی شهرستان بندر انزلی در دست بررسی است که نتیجه آن پس از بررسی‌های کارشناسی و نظر قطعی مقام قضایی اطلاع رسانی خواهد شد.
 
وی با گلایه از برخی کانال‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی به دلیل «تناقض‌گویی و انتشار عجولانه» اخبار این پرونده که هنوز در مرحله رسیدگی قرار دارد، افزود: فرماندهی انتظامی استان گیلان برابر مواد ۹۱، ۹۶ و ۱۹۱ قانون آئین دادرسی کیفری، مصوب سال ۱۳۹۲حق شکایت از وکیل این پرونده را برای خود محفوظ دانسته و به طور قطع از طریق مراجع قضائی پیگیری خواهد کرد.
تیتر یک
  • ارزش بازار رشد کرد، ارزش معاملات کم شد

    اقتصادنیوز: رمز ارزها امروز مثبت هستند. بیت کوین با رشد حدود ۲ درصدی دوباره وارد کانال ۲۷ هزار دلار شده است.

از دست ندهید
کارگزاری مفید