کشف اسناد محرمانه تازه از خانه ترامپ

رسوایی دوباره برای دونالد ترامپ

کدخبر: ۵۴۰۲۸۷
طبق اعلام رسانه ها، حداقل دو آیتم با مهر "محرمانه" در یکی از انبارهای عمارت لوکس دونالد ترامپ در فلوریدا کشف شد. این اقلام به اف‌بی‌آی تحویل داده شدند.
رسوایی دوباره برای دونالد ترامپ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه واشنگتن پست به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که کشف این دو آیتم نتیجه کار تیم جستجویی است که نمایندگان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا به عمارت مارالاگو در فلوریدا آوردند تا دیگر اموال او را هم مورد بررسی قرار دهند.

پیش از آن، اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) حدود ۱۰۰ سند با مهر محرمانه در نتیجه تفتیش هشتم اوت خود از عمارت مارالاگو کشف کرده بود.

سعید جلیلی مقصر وضعیت سیاسی و اقتصادی موجود است؟

ماهیت این موارد کشف‌شده، هنوز مشخص نیست اما انباری که این اقلام از آنجا خارج شده، برای نگهداری آیتم‌هایی استفاده می‌شد که مربوط به دفتری در ویرجینای شمالی بوده و کارکنان ترامپ بعد از اینکه او از کاخ سفید خارج شد، از آن استفاده می‌کردند.

۱۰۰ سند و مدرکی که اف‌بی‌آی در ماه اوت از مارالاگو پس گرفت، جدای از ۳۷ مورد محرمانه‌ای بود که وکلای ترامپ حین بازدید ماه ژوئن از این خانه بازیابی کردند. علاوه بر این، ۱۵ جعبه حاوی حدود ۱۸۴ سند محرمانه در ژانویه توسط اداره بایگانی و سوابق ملی بازیابی شد.

رشد افسار گسیخته قیمت ها به روایت اطلاعات /دولت فقط حرف می زند /بی رودربایستی کفگیردرآمد مردم به ته دیگ خورده است

با وجود اینکه دو سال از آغاز ریاست جمهوری جو بایدن گذشته است، به نظر می‌رسد که وزارت دادگستری آمریکا هنوز نتوانسته تمام اسناد محرمانه‌ای که ترامپ جمهوری‌خواه از کاخ سفید خارج کرد، بازگرداند.  

عملیات جستجوی اف‌بی‌ای در ماه اوت پس از آن انجام شد که بازرسان به این نتیجه رسیدند که هنوز اسناد محرمانه‌ای در مارالاگو باقی مانده است، با اینکه نمایندگان ترامپ ادعا داشتند که تمام اسناد مدنظر وزارت دادگستری آمریکا شناسایی و تحویل شده است.

آزاد ارمکی: اگر معترضان را مجازات کنید، صبر مردم تمام می شود/ آن ها عقب‌نشینی نمی‌کنند، پیش می‌روند /امروز همه ایران تغییر می‌خواهند

به دنبال آن، یک قاضی فدرال از تیم حقوقی ترامپ خواست تا برای نشان دادن حسن نیتش، یک شرکت بی‌طرف را مسوول کند تا متعلقات ترامپ از جمله برج ترامپ در نیویورک و کلوب گلف ترامپ در نیوجرسی را بازرسی کند.

وزارت دادگستری آمریکا هنوز درباره گزارش واشنگتن پست اظهارنظری نکرده است.

سخنگوی ترامپ اما در بیانیه‌ای در رابطه با این گزارش گفت: رئیس‌جمهور ترامپ و وکلایش، با وجود حمله بی‌سابقه، غیرقانونی و غیرمجاز علیه رئیس‌جمهور ترامپ و خانواده‌اش از سوی وزارت دادگستری که به سلاح تبدیل شده، همچنان همکاری نشان داده و شفاف هستند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید