از سوی آمریکا صورت گرفت؛

تحریم ۲۴ شرکت‌ و نهاد به دلیل همکاری با روسیه، ایران و پاکستان

کدخبر: ۵۴۰۲۹۰
آمریکا ۲۴ شرکت و نهاد دیگر را به اتهام حمایت از ارتش یا صنعت دفاعی روسیه، فعالیت‌های هسته‌ای پاکستان و یا به اتهام همکاری با یک شرکت الکترونیکی ایرانی تحریم کرد.
تحریم ۲۴ شرکت‌ و نهاد به دلیل همکاری با روسیه، ایران و پاکستان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد که نام این نهادهای مستقر در لتونی، پاکستان، روسیه، سنگاپور و سوئیس به دلیل آنچه "نگرانی‌های امنیت ملی و سیاست خارجی ایالات متحده" خوانده می‌شود، به لیست سیاه اضافه شد.

این شرکت‌ها از جمله شامل فیبر آپتیک سولوشنز (Fiber Optic Solutions) در لتونی است که ژیروسکوپ‌های فیبر نوری و سایر تجهیزات را تولید می‌کند. از جمله موارد دیگر، شرکت‌ ای‌او کرفت‌وی کورپوریشین پی‌اس‌سی (AO Kraftway Corporation PSC) روسیه است که خود را یکی از بزرگترین شرکت‌های فناوری اطلاعات روسیه می‌نامد. این شرکت می‌گوید که طیف گسترده‌ای از خدمات فناوری اطلاعات از جمله تولید سخت‌افزار را تولید کرده و می‌فروشد.

وزارت بازرگانی آمریکا همچنین نام چهار شرکت بازرگانی و عرضه در سنگاپور را به اتهام تامین یا تلاش برای تامین یک شرکت الکترونیک ایرانی به نام "پردازان سیستم نماد آرمان" (پسنا) به لیست سیاه اضافه کرد. پسنا الکترونیک در سال ۲۰۱۸ توسط وزارت خزانه‌داری ایالات متحده تحریم شد.

دولت بایدن همچنین نام ۱۰ شرکت در پاکستان و امارات متحده را به این فهرست تحریمی اضافه کرد و مدعی است که اینها خطرات غیرقابل قبولی در استفاده یا منحرف کردن اقلام برای فعالیت‌های هسته‌ای محافظت‌نشده پاکستان داشته یا در فعالیت‌های هسته‌ای و فعالیت‌های مرتبط با اشاعه موشک پاکستان دست دارند.

هیچکدام از این شرکت‌ها فعلا اظهارنظر نکرده‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید