رییس جمهور اوکراین تاثیرگذارترین فرد در اروپا شد

کدخبر: ۵۴۰۳۰۹
پولیتیکو ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین را به عنوان تأثیرگذارترین فرد در اروپا انتخاب کرد.
رییس جمهور اوکراین تاثیرگذارترین فرد در اروپا شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، این رسانه آمریکایی نوشت:" اروپا در حال تغییر است. این قاره در حال ارزیابی مجدد روابط استراتژیک خود، جدی گرفتن دفاع، بازنگری در سیاست‌های تجارت، الحاق و امنیت انرژی است. به طور کلی، در حال بازاندیشی به معنای اروپایی بودن است - و این بیشتر به خاطر کمدین اوکراینی است که رئیس‌جمهور شده است.
این اولین بار در سال‌های اخیر نیست که اوکراین مورد حمله روسیه قرار می‌گیرد. این کشور شاهد هک شدن انتخابات، قطع عرضه گاز، تجاوز به قلمرو آن بوده است. اما تا آخرین حمله ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، بقیه اروپا کار چندانی انجام ندادند. در سال ۲۰۰۴، زمانی که انقلاب نارنجی وعده تشکیل یک دولت طرفدار اروپا را داد، طلوع کاذب وجود داشت، و سپس دوباره در اعتراضات یورومیدان در سال ۲۰۱۴، که بار دیگر نشان دهنده روابط نزدیکتر بین اوکراین و اروپا بود - اما این روابط تا حد زیادی از بین رفت.

دلیل اینکه این بار همه چیز متفاوت است به خاطر ولودیمیر زلنسکی است، شخصیتی که اروپا نه تنها به آن اعتماد می کند، بلکه آن را تحسین می کند و از آن پیروی می کند - برخلاف روسای جمهور قبلی اوکراین. فقط نگاه کنید که چگونه رهبران اروپایی که در نظرسنجی‌ها پرچم‌دار می‌شوند، برای گرفتن عکس با این مرد ۴۴ ساله با تی شرت سبز زیتونی نمادین خود به کی‌یف می‌روند. با ایستادن در کنار او، سیاستمداران آرزوی دیده شدن را دارند.

کاری که زلنسکی انجام داده این است که بقیه اروپا را متقاعد کند که آینده آنها به اوکراین گره خورده است - تصوری که قبل از حمله روسیه در فوریه کمتر به آن باور داشتند. مهارت های ارتباطی او کلیدی بوده است.

استفاده زیرکانه زلنسکی از رسانه‌های اجتماعی، رسانه‌های سنتی و نهادهای فرهنگی غربی (مانند حضور در جشنواره گرمی یا جشنواره فیلم کن) جنگ را به گونه‌ای بد به غرب کشانده است و رهبران و مردم را متقاعد می‌کند که نبرد او نیز مال آنهاست.

این به او این اختیار را می‌دهد که اروپا را وادار کند آنچه را که می‌خواهد انجام دهد. اگر او سلاح می خواهد، آنها را به دست می آورد، حتی اگر این به معنای معکوس کردن سیاست دیرینه آلمان در عدم فروش آنها باشد. اگر او تحریم‌ها را می‌خواهد، آنها را به دست می‌آورد، حتی اگر این بدان معنا باشد که اروپا از یک بحران انرژی و زمستانی سخت با قیمت گاز بسیار بالا عبور می‌کند. چه بذر، چه کامیون برای ارسال محصولات غلات اوکراین یا تعرفه صفر، درخواست ها به سرعت امضا می شوند. او حتی موفق شد در مورد پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا که از سال ۲۰۱۳ مسدود شده بود، بند بند را بشکند. در ژوئن، رهبران این اتحادیه اوکراین را در مسیر عضویت قرار دادند.

رهبری زلنسکی همچنین به این معنی است که مسائل داخلی اوکراین - فساد گسترده، اقتصاد ضعیف، اختلافات اجتماعی بین اوکراینی و روسی زبانان - نادیده گرفته شده است. شهرت او به‌عنوان یک رئیس‌جمهور جنگی که در جنگ خوب می‌جنگد، تنها چیزی است که غرب در حال حاضر می‌بیند. با کمک تسلیحاتی، کمک‌های مالی و پشتیبانی اطلاعاتی به او اعتماد می‌شود تا جاییکه غرب در نظر دارد سیستم‌های دفاع هوایی را به او تحویل دهد.

تا زمانی که زلنسکی زنده است، به حرکت اروپا در مسیری که می خواهد ادامه خواهد داد."

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید