بایدن شمشیر را برای نتانیاهو از رو بست

کدخبر: ۵۴۵۷۹۲
طبق اعلام برخی رسانه ها، جو بایدن در پیامی هشدار آمیز به نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرده است که هرگز عبور از خطوط قرمز آمریکا پذیرفتنی نیست.
بایدن شمشیر را برای نتانیاهو از رو بست

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، بخش عربی رادیو و تلویزیون رسمی رژیم صهیونیستی در گزارشی فاش کرد، بایدن در پیامی که طی چند روز اخیر برای نتانیاهو ارسال کرده بود، خطوط قرمزی را برای کابینه جدید (رژیم) اسرائیل مشخص و تاکید کرد، عبور از این خطوط از سوی کابینه جدید اسرائیل به هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود.

در بخشی از این پیام بایدن بر ادامه تعهد واشنگتن به حمایت از راه‌حل دو دولت تاکید و به نتانیاهو گوشزد کرد با هر نوع سیاستی که این راه‌حل را به خطر بیاندازد مخالفت خواهد کرد.

در این گزارش همچنین تاکید شد، بعد از این پیام، یتسحاق هرتزوک رئیس (رژیم) اسرائیل هم از وزرای کابینه اسرائیل خواست تا مسئولیت پذیر بوده و در اظهارات خود از خطوط قرمز تجاوز نکنند.

تماس تلفنی سیسی با نتانیاهو

از سوی دیگر روزنامه معاریو خبر داد، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در تماسی تلفنی با بنیامین نتانیاهو ضمن تریک نخست وزیری مجددش با وی آخرین تحولات صحنه‌های بین المللی و منطقه‌ای را مورد بحث و بررسی قرار داد.

به نوشته این رسانه عبری زبان سیسی در این تماس به نتانیاهو قول داد، کشورش همچنان حضور پررنگ خود را در پرونده‌های مختلف مربوط به مسئله فلسطین و در راس آنها حفظ آرامش بین فلسطینیان و اسرائیل واز سرگیری مذاکرات بین دو طرف حفظ خواهد کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی