شوک سرما به قیمت گوجه، خیار و بادمجان

کدخبر: ۵۴۸۹۶۱
سبزیجات بسته‌بندی در چند روز اخیر ۱۰۰۰ تومان افزایش داشته و از بسته‌ای ۴۰۰۰ و ۵۰۰۰ تومان به ۵۰۰۰ و ۶۰۰۰ تومان رسیده و میزان آن در بازار کم شده است.
شوک سرما به قیمت گوجه، خیار و بادمجان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رئیس اتحادیه خرده‌فروشان میوه و تره‌بار مشهد گفت: گوجه‌فرنگی، خیار، بادمجان، کرفس، هویج و شلغم به دلیل افزایش کرایه حمل به مشهد به دلیل سرما و شرایط راه‌ها ارسال نمی‌شوند، در نتیجه قیمت این اجناس حدود ۲۰ درصد گران شده است.

حمید آزادی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص وضعیت بازار میوه و تره‌بار اظهار کرد: کالاهایی مانند گوجه‌فرنگی، خیار، بادمجان، کرفس، هویج و شلغم که از دزفول و جنوب به مشهد ارسال می‌شوند، به دلیل سرما و شرایط راه‌ها  افزایش کرایه حمل داشته و بنابراین ارسال نمی‌شوند، در نتیجه قیمت این اجناس حدود ۲۰ درصد گران شده است.

وی افزود: سبزیجات بسته‌بندی نیز در چند روز اخیر ۱۰۰۰ تومان افزایش داشته و از بسته‌ای ۴۰۰۰ و ۵۰۰۰ تومان به ۵۰۰۰ و ۶۰۰۰ تومان رسیده و میزان آن در بازار کم شده است.

آزادی بیان کرد: قیمت میوه افزایشی نداشته اما به دلیل سرما مراجعه مردم کم شده و تنها بین ساعات ۱۱ تا ۱۷ برای خرید مراجعه می‌کنند.

رئیس اتحادیه خرده‌فروشان میوه و تره‌بار مشهد گفت: به دلیل عدم انتقال بار به مشهد به دلیل یخ‌زدگی، ما با کمبود بار نیز روبه‌رو هستیم.

 

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران، ۱۶ بهمن

    اقتصادنیوز: نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت‌ها و شاخص‌های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با…

از دست ندهید
کارگزاری مفید