محمدامین طباطبایی هم مهاجرت کرد؟

کدخبر: ۵۵۱۷۴۴
در روزهای اخیر، زمزمه‌هایی مبنی بر مهاجرت محمدامین طباطبایی شنیده می‌شود.
محمدامین طباطبایی هم مهاجرت کرد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نایب رییس فدراسیون شطرنج در مورد شرایط تیم ملی شطرنج اظهار کرد: چند وقت پیش کمیته ملی المپیک جلسه‌ای برای بازی‌های آسیایی گذاشت امروز باز هم جلسه دیگری داریم، اما تا زمانی که پول نباشد هیچ اردویی برای تیم ملی برگزار نمی‌شود. در حال حاضر هم هیچ پولی نیست.

این شاسی بلند محبوب ایرانی ها ۵ میلیارد تومان شد

شادی پریدر، نایب رییس فدراسیون شطرنج گفت: قرار شده ما مربی خارجی بگیریم، چون سطح شطرنج بازان در سطح مربیان داخلی نیست. برای تیم ملی مربی خارجی آنهم در سطح بالا احتیاج است. برای این اتقاق حداقل باید نزدیک ۸۰ هزار دلار هزینه کنند. اگر می‌خواهند این بازیکنان نتیجه بگیرند باید این مربی جذب شود اگر هم نمی‌خواهند که می‌شوند مثل بقیه.

سود ۳۰ میلیونی از هر کارت ملی به جیب چه کسانی می رود؟

پریدر در ادامه در مورد فعالیت شطرنج‌بازان فعلی گفت: بازیکنان ما در مسابقات بین‌المللی انفرادی و با هزینه شخصی شرکت می‌کنند. پرهام مقصودلو در حال حاضر در مسترز تاتا استیل و امین طباطبایی هم در بخش چلنجر‌های این رویداد مسابقه می‌دهند. شطرنج بازان فعال هستند. آن‌ها در لیگ‌ها بازی می‌کنند، اما همه با هزینه خودشان.


دومین قسمت سری‌مستندهای «اکوایران» از مجموعه دختران ایران با عنوان «تفنگم در دست و سرود بر لب» را درباره هانیه رستمیان مشاهده کنید:


پریدر در ادامه در واکنش به مهاجرت سارا خادم‌الشریعه گفت: نمی‌خواهم در مورد سارا صحبتی کنم. اجازه دهید مدتی بگذرد تا تکلیف مشخص شود. من و مبینا علی‌نسب بعد از او استاد بزرگ‌های ایران هستیم. من که غیر فعال هستم و مبینا تنها استادبزرگ زنان ایران است. من افسوس از دست رفتن این نخبه ایرانی را می‌خورم.

او در خصوص زمزمه‌هایی که در مورد مهاجرت محمدامین طباطبایی هم شنیده می‌شود، گفت: کاملا غلط است و این اصلا صحت ندارد.

نایب رییس فدراسیون شطرنج در مورد پیگیری موضوع سربازی طباطبایی گفت: ما در فدراسیون همه پیگیری‌ها را کردیم و کار را تا دفتر مقامات تصمیم‌گیرنده رساندیم و باید دید آنجا چه خواهند کرد. ما تا آخر رفته‌ایم و بیشتر از این در توان فدراسیون، دوستان و کسانی که دلسوز ورزش هستند نیست.

او افزود: باید دیگر خود مسئولان تصمیم بگیرند که فردی که حداقل ۶ یا ۷ بار مقابل اسرائیل بازی نکرده است لایق این هست که از سربازی معاف شود یا خیر.

پریدر در پایان گفت: امیدوارم که قبل از رفتن نخبه‌ها به فکرشان بیفتیم بعد از آن دیگر فایده‌ای ندارد

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید