هشدار جدی به مردم/ جاده هراز مسدود شد

کدخبر: ۵۵۲۴۸۶
با تداوم بارش برف سنگین در محور هراز ، تمام مسیرهای کوهستانی تا بازگشایی کامل محور هراز مسدود است.
هشدار جدی به مردم/ جاده هراز مسدود شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سرهنگ حسن فراهانی با اشاره به مسدود شدن محور، هراز اظهار داشت: ساعتی پیش به دلیل سقوط بهمن در محور هراز محدوده استان مازندران از طرف جنوب به شمال و شمال به جنوب مسدود شد.

وی افزود: با تداوم بارش برف سنگین در محور هراز و وجود احتمال خطر مجدد ریزش بهمن، تمام مسیرهای کوهستانی تا بازگشایی کامل محور هراز مسدود است.

هشدار؛ این 24 استان منتظر بارندگی شدید و سیل باشند

جانشین رئیس پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران یادآور شد: هموطنان از سفر در این شرایط بحرانی خودداری کرده و در صورت الزام بودن سفر با تجهیزات کامل زمستانه از مسیر جایگزین محور فیروزکوه استفاده کنند.

فراهانی در پایان خاطرنشان کرد: عوامل امداد و راهداری در حال بازگشایی و کمک‌رسانی هستند و رانندگان از تردد در جاده هراز خودداری کنند، زیرا ممانعت پلیس برای برگشت مسافران در ابتدای محور هراز ترافیک و خطرات احتمالی را در پی دارد.

مجتبی ذاکریان فرماندار شمیرانات در حاشیه بازدید از وضعیت گردنه قوچک و بخش‌های تابعه در پی استمرار بارش برف از بامداد دوشنبه تاکنون و شدت گرفتن آن در روز جاری ضمن اعلام این‌که تاکنون حادثه خطرآفرینی در سطح شهرستان گزارش نشده است اظهار داشت: تمامی نیروهای خدمات‌رسان و امدادی شهرستان آماده‌باش و عوامل راهداری مشغول پاکسازی معابر هستند.

وی با اشاره به حجم و گستردگی بارش‌ها افزود: تردد در تمامی جاده‌های اصلی و فرعی جریان دارد و برخی از جاده‌های روستایی که با اختلال در تردد مواجه شده‌اند، نیز با تلاش راهداران و دهیاران در حال پاکسازی هستند.

فرماندار شمیرانات در ادامه گفت: از سفرهای غیرضروری در سطح شمیرانات به‌ویژه به سمت لواسانات و رودبار قصران به سبب لغزندگی معابر و مخاطرات ناشی از بارش برف جلوگیری می‌شود.

ذاکریان در پایان خاطرنشان کرد: ضروری است شهروندان حین تردد در جاده‌های کوهستانی، زنجیر چرخ، لوازم ایمنی و خوراک و پوشاک گرم به همراه داشته باشند و پیش از سفر از طریق سامانه ۱۴۱ از وضعیت جاده‌ها مطلع شوند.

 

تیتر یک
  • در نظرخواهی کیتکونیوز مطرح شد

    اقتصادنیوز: تازه ترین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نیوز نشان می‌دهد که هم تحلیلگران وال استریت و هم سرمایه‌گذاران مین…

از دست ندهید
کارگزاری مفید