اولیانوف: برای تأیید مرگ برجام زود است

کدخبر: ۵۵۲۶۱۴
نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین تصریح کرد که ایران به همراه چین و روسیه اراده لازم برای پایان دادن به بن‌بست در خصوص برجام را دارد ولی این رویکرد در طرف‌های غربی توافق دیده نمی‌شود.
اولیانوف: برای تأیید مرگ برجام زود است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین تصریح کرد که ایران به همراه چین و روسیه اراده لازم برای پایان دادن به بن‌بست در خصوص برجام را دارد ولی این رویکرد در طرف‌های غربی توافق دیده نمی‌شود. 

وی که با خبرگزاری اسپوتنیک صحبت می‌کرد، در خصوص وضعیت فعلی توافق هسته‌ای، گفت: «متأسفانه شرایط کنونی حول برجام را می توان به بن‌بستخورده توصیف کرد. از ابتدای سپتامبر مذاکرات دیپلماتیک جدی وجود نداشته است. با این وجود، تایید اینکه برجام مرده است، به قطع زودتر از موعد است».

اولیانوف ادامه داد: «شانس برای احیای برجام وجود دارد. برای این امر تصمیم سیاسی تمامی اعضای روند وین برای بازگشت به میز مذاکرات لازم است تا مذاکرات تا روند را به نقطه معقول برسانیم. در عین حال زمان زیادی برای این امر لازم نیست. ایران اراده سیاسی برای پایان دادن به این روند را دارد. چین چیزی را می‌توان در مورد ما و چین نیز بیان کرد. اما اعضای غربی در مرحله کنونی این اراده سیاسی را ندارند».Screen Shot 2022-12-12 at 9.58.43 PM

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید