20 شغل برتر دنیا/ محبوب‌ترین شغل در هر یک از کشورها چیست؟

کدخبر: ۵۵۳۱۷۹
بر اساس یک نقشه ی جدید ، خلبانی پرطرفدارترین شغل دنیا است.
20 شغل برتر دنیا/ محبوب‌ترین شغل در هر یک از کشورها چیست؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روزیاتو، در این نقشه که با استفاده از داده های مربوط به جستجوهای صورت گرفته در گوگل طی ۱۲ ماه تهیه شده، در کنار نام هر کشور پرجستجوترین شغل در آن کشور آورده شده، یعنی شغلی که مردم آن کشور بیش از هر شغل دیگری به دنبال کسب اطلاعات درباره ی آن در گوگل بوده اند.

خلبانی در ۲۵ کشور دنیا، از جمله آمریکا، انگلیس و استرالیا، پرجستجوترین شغل بوده است. تعداد جستجوها درباره ی این شغل در گوگل در مجموع ۹۳۰،۶۳۰ مورد در سرتاسر دنیا بوده است. در رتبه ی دوم، شغل نویسندگی با ۸۰۱،۲۰۰ مورد جستجو در سرتاسر دنیا قرار دارد. با این حال، جستجوها درباره ی این شغل در ۷۵ کشور دنیا، از جمله هند، نیوزلند و آفریقای جنوبی در صدر قرار داشته است.

حرفه ی رقص جایگاه سوم را با ۲۷۸،۷۲۰ مورد جستجو در سرتاسر دنیا به خود اختصاص داده و در کشورهایی همچون نیجریه و غنا پرجستجوترین شغل بوده است.

این نقشه یک شرکت ارائه دهنده ی خدمات مالی به مهاجرین به نام Remitly تهیه شده است.

این پژوهش که با بررسی نزدیک به ۲۰۰ شغل و تجزیه و تحلیل میزان جستجوها برای عبارت های رایج مرتبط با تحقیق درباره ی یک شغل انجام شد، پرجستجوترین شغل در گوگل در هر یک از کشورهای دنیا طی سال گذشته را نشان می دهد.

این پژوهش می گوید خلبانی به عنوان شغلی با درآمد فراوان، چشم انداز شغلی عالی و فراهم آوردن فرصت سفر شناخته می شود.

خلبانی از گذشته یکی از شغل های مورد علاقه ی کودکان در سرتاسر دنیا بوده و نتیجه ی این پژوهش نشان می دهد این حرفه جذابیت خود را از دست نداده است.

با این حال، این پژوهش به طور کلی نشان می دهد شغل های مرتبط با فرهنگ و هنر از بیشترین محوبیت برخوردارند.

محبوب‌ترین شغل در هر یک از کشورهای دنیا چیست؟

اروپا

محبوب‌ترین شغل در هر یک از کشورهای دنیا چیست؟

آمریکای شمالی

محبوب‌ترین شغل در هر یک از کشورهای دنیا چیست؟

آمریکای جنوبی

محبوب‌ترین شغل در هر یک از کشورهای دنیا چیست؟

آفریقا

محبوب‌ترین شغل در هر یک از کشورهای دنیا چیست؟

استرالیا

محبوب‌ترین شغل در هر یک از کشورهای دنیا چیست؟

خاورمیانه

یوتیوبری با ۱۹۵،۰۷۰ مورد جستجو در سرتاسر دنیا در رتبه ی چهارم قرار گرفته و در کشورهایی همچون مکزیک و ژاپن پرجستجوترین شغل بوده است. جایگاه پنجم به کارآفرینی با ۱۷۸،۳۸۰ مورد جستجو در سرتاسر دنیا اختصاص دارد، شغلی که در کشورهایی مانند لوکزامبورگ و گواتمالا بیشترین جستجو را داشته است.

بازیگری رتبه ی ششم را با ۱۷۶،۱۸۰ مورد جستجو در سرتاسر دنیا از آن خود ساخته و در کشورهایی از جمله ترکیه و اتریش در صدر جستجوها بوده ست. اینفلوئنسری در رتبه ی هفتم با ۱۵۹،۱۸۰ مورد جستجو در سرتاسر دنیا قرار دارد و در کشورهایی مثل اسپانیا، ونزوئلا و آرژانتین پرجستجوترین حرفه بوده است.

جایگاه هشتم به برنامه نویسی با ۱۲۵،۳۱۰ مورد جستجو در سرتاسر دنیا تعلق دارد، شغلی که در کشورهایی مانند مقدونیه در صدر جستجوها قرار داشته است.

در رتبه ی نهم خوانندگی با ۱۲۱،۴۳۰ مورد جستجو در سرتاسر دنیا قرار دارد که در کشورهایی مانند ویتنام پرجستجوترین شغل بوده است.

رتبه ی دهم را شغل معلمی با ۱۱۴،۹۵۰ مورد جستجو در سرتاسر دنیا به خود اختصاص داده که در کشورهایی همچون مالزی بیشتری جستجو را داشته است.

فهرست کامل پرجستجوترین شغل های دنیا

۱- خلبان

۲- نویسنده

۳- رقصنده

۴- یوتیوبر

۵- کارآفرین

۶- بازیگر

۷- اینفلوئنسر

۸- برنامه نویس

۹- خواننده

۱۰- معلم

۱۱- دی جی

۱۲- بلاگر

۱۳- پزشک

۱۴- استاد دانشگاه

۱۵- مهماندار هواپیما

۱۶- آتش نشان

۱۷- قاضی

۱۸- وکیل دادگستری

۱۹- وکیل مدافع

۲۰- روانشناس

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید