ایران و روسیه به کنفرانس امنیتی مونیخ دعوت نشدند

کدخبر: ۵۵۳۹۶۸
دولت آلمان تدارکات برگزاری پنجاه و نهمین دوره کنفرانس امنیتی سالانه جهان در مونیخ را در حالی ادامه می‌دهد که روسیه و ایران به این نشست دعوت نشدند.
ایران و روسیه به کنفرانس امنیتی مونیخ دعوت نشدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اعتماد آنلاین سران بیش از ۴۰ کشور و هیئت‌های نمایندگی ارشد ۹۰دولت دیگر به کنفرانس مونیخ دعوت شده‌اند، اما روسیه و ایران در میان این کشورها نیستند. به گزارش برخی رسانه‌ها،  روسیه به دلیل تجاوز به اوکراین که جنگ در خاک اروپا محسوب می‌شود و ایران به دلیل اتهام همکاری با روسیه در جنگ اوکراین و برخورد با معترضان ایرانی در چندماه اخیر، در کنفرانس امسال مونیخ حضور ندارند.

کریستو هویزگن، مدیریت کنفرانس اعلام کرده است که به جای میزبانی از نمایندگان دولت‌های روسیه و جمهوری اسلامی ایران، چهره‌هایی از اپوزیسیون هر دو حکومت، به نشست مونیخ دعوت شده‌اند.

از سوی اپوزیسیون روسیه از میخائیل خودورکوفسکی، گاری کاسپاروف، دمیتری موراتوف و نیز همسر الکسی ناوالنی، زندانی سیاسی سرشناس، به کنفرانس دعوت شده‌اند.

سال گذشته حسین امیرعبداللهیان، وزیرخارجه در نشست مونیخ حضور داشت. در دولت حسن روحانی، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه وقت، عمدتا حضوری پررنگ در کنفرانس مونیخ داشت و مورد توجه بود.

تیتر یک
  • تعامل شرکت‌های بزرگ با هوش مصنوعی

    ChatGPT برای نوشتن خودکار ایمیل ها استفاده می شود: سازندگان مایکروسافت، Salesforce و TikTok در حال استفاده از آن هستند.…

از دست ندهید
کارگزاری مفید