انفجار یک رستوران در خیابان ستارخان/ علت چه بود؟+ تصاویر

کدخبر: ۵۵۵۰۴۵
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از وقوع انفجار در یک ساختمان سه طبقه در خیابان ستارخان خبر داد.
انفجار یک رستوران در خیابان ستارخان/ علت چه بود؟+ تصاویر

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سید جلال ملکی،  با اشاره به جزئیات این حادثه گفت:‌ وقوع انفجار در یک ساختمان غیرمسکونی در ساعت ۸:۵۲ صبح امروز به سامانه 125 اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان سه ایستگاه را به محل حادثه واقع در خیابان ستارخان، خیابان خسرو شمالی اعزام کرد. 

وی با اشاره به حضور عوامل آتش‌نشانی در محل گفت:‌ نخستین گروه از آتش‌نشانان حدود سه دقیقه پس از اعلام حادثه در محل حاضر شدند که با حضور آنان در محل مشاهده شد که انفجار در یک ساختمان سه طبقه رخ داده است. طبقه اول این ساختمان یک واحد صنفی بود، طبقه فوقانی آن یک رستوران به وسعت ۱۳۰ مترمربع و طبقه آخر آن نیز آشپزخانه این رستوران و محل استراحت کارگران بود.

ملکی با بیان اینکه نمای بیرونی این ساختمان از جنس کامپوزیت بوده و کاملا تخریب شده بود، اظهارکرد:‌ کانون انفجار طبقه آخر این ساختمان و در واقع همان محل استراحت کارگران بود که همین موضوع نگرانی آتش‌نشانان درباره احتمال وجود خسارات جانی را افزایش داد، به ویژه آنکه شدت انفجار به‌حدی بود که تمام دیوارهای قطور داخلی را هم تخریب کرده بود و سبب ریزش سقف طبقه میانی هم شده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران افزود:‌ در همین راستا آتش‌نشانان با تقسیم شدن به دو گروه عملیات ایمن‌سازی و نجات را به شکل همزمان در دستور کار خود قرار دادند و موفق شدند دو کارگر را که دچار مصدومیت شده بودند، نجات داده و به عوامل اورژانس تحویل دهند. شدت این انفجار به حدی بود که یکی از کارگران به سطح خیابان پرتاب شده بود، اما خوشبختانه زنده بود. 

ملکی با بیان اینکه گزارش‌ها و اظهارات شهود حاکی از این است که این حادثه مورد مفقودی نداشته است، گفت:‌با این وجود آتش‌نشانان عملیات جستجو را ادامه دادند و خوشبختانه فرد دیگری از محل پیدا نشد.

وی درباره علت وقوع این انفجار نیز گفت:‌ بررسی کارشناس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران نشان داد که انفجار ناشی از نشت گاز و بروز یک جرقه بوده است. 

انفجار یک رستوران در خیابان ستارخان

انفجار یک رستوران در خیابان ستارخان

انتهای پیام

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی