آماده باش کامل اصفهان تا ۴۸ ساعت آینده

کدخبر: ۵۵۵۶۲۷
اقتصادنیوز: بنابر اعلام استاندار استان اصفهان، تا پایان شرایط جوی که کارشناسان هواشناسی ۴۸ ساعت پیش رو را پیش بینی می کنند؛ استان آماده باش کامل خواهد بود.
آماده باش کامل اصفهان تا ۴۸ ساعت آینده

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس از روابط عمومی استانداری اصفهان، سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان در نشست مدیریت بحران استانداری اصفهان که به دنبال بارش‌های شدید برف و باران در استان و نحوه مدیریت چالش‌ها در این حوزه برگزار شد، گفت: امیدواریم به‌واسطه بارش‌های اخیر در سال آینده شاهد شرایط مطلوب‌‌تری در حوزه‌های کشاورزی، دامی و محیط‌زیست استان باشیم.

زن و شوهر زورگیر در مخفیگاهشان غافلگیر شدند

وی افزود: در چند روز گذشته به‌صورت مستمر با مدیرکل مدیریت بحران استانداری گفت‌وگو نموده و پیگیر گزارش آخرین وضعیت استان با توجه به شرایط جوی فعلی شده‌ایم.

مرتضوی شرایط جوی کنونی را آزمونی برای مدیران و مسؤولان دانست و بیان کرد: بایستی همان‌گونه که استان اصفهان در عرصه‌های مختلف مدیریتی الگوی کشور است درزمینه مدیریت بحران نیز نمونه باشد؛ شاهد ما برای این سخن بیانات و تعابیر مقام معظم رهبری درباره ظرفیت‌های مردم و استان اصفهان است. 

وی خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم مردم به خاطر ترافیک در شرایط نامناسب عبور و مرور قرار بگیرند و هر چه زودتر بایستی گره‌های ترافیکی استان باز شود؛ از طرفی مسیر ۱۵۵ روستای استان به دلیل بارش برف و باران  مسدود است در این شرایط روستاییان چشم‌انتظار مدیران و مسئولان هستند تا آن‌ها را یاری کنند.

مرتضوی تصریح کرد: تا پایان شرایط جوی که کارشناسان هواشناسی ۴۸ ساعت پیش رو را پیش‌بینی می‌کنند؛ استان آماده‌باش کامل خواهد بود و بایستی همه امکانات و بضاعت‌های موجود را به میدان آوریم و بخش دولتی و خصوصی همراه یکدیگر مصوبات ستاد مدیریت بحران استان را اجرایی کنند؛ این امر موضوعی قانونی است.

استاندار اصفهان افزود: اگر دستگاه‌های دولتی و خصوصی در این راه همراهی نکنند با خاطیان برخورد خواهد شد؛ انتظار می‌رود تمامی دستگاه‌ها با تمام قوا در میدان حاضر شوند و اجازه ندهند طعم شیرین بارش الهی به دلیل سوء مدیریت‌ها بر مردم تلخ شود.

وی تشریح کرد: قریب به ۳۵۰ گروه جهادی و مردمی در مناطق غربی و جنوبی استان فعال هستند که جای قدردانی دارد، لیکن در ساعات آتی با توجه به‌پیش بینی‌های هواشناسی باید این تلاش‌ها چند برابر شود تا مردم استان با مشکلات حادی مواجه نشوند.

مرتضوی عنوان کرد: وضعیت فعلی استان و نارسایی‌های موجود استان به سطح ملی بازتاب شده است تا شهرستان‌هایی که درگیر مشکلات هستند احساس بی‌پناهی نکنند و این موضوع را دنبال خواهیم کرد.

استاندار اصفهان  به آب‌گرفتگی سطح معابر نیز اشاره کرد و گفت: گلوگاه‌ها شناسایی و سریعاً نسبت به رفع آن‌ها اقدام شود؛ برازنده اصفهان نیست که مردم با مشکلاتی این‌چنینی دست‌وپنجه نرم کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی