مواد غذایی مفید برای کاهش فشار خون

کدخبر: ۵۵۵۹۷۳
الکساندر میروشنیکوف، متخصص تغذیه در روسیه روی آنتن کانال تلویزیونی مسکو ۲۴ در مورد محصولاتی که به کاهش فشار خون کمک می‌کنند گزارشی را مطرح کرد.
مواد غذایی مفید برای کاهش فشار خون

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از برنا سبک زندگی بی‌تحرک و رژیم غذایی نامناسب منجر به فشار خون می‌شود. برای کاهش فشار خون، خوردن سیب، چغندر و ماهی ضروری است.

به گفته وی، برای کاهش فشار خون اول از همه توجه به سیب ضروری است. سیب حاوی فیبر هستند، که تأثیر مثبتی بر سیستم گوارش دارد و به کاهش کلسترول و فشار خون کمک می کند. هنجار روزانه برای پیشگیری از فشار خون بالا یک یا دو سیب است.

علاوه بر این، چغندر یک محصول مهم در مبارزه با فشار خون شریانی است. علاوه بر پکتین (فیبر موجود در سیب) حاوی اکسید نیتریک است که مسئول اتساع عروق است. با افزایش فشار  خون، پزشک نوشیدن آب چغندر را توصیه می کند.

همچنین باید تا حد امکان زردآلو خشک مصرف کنید، زیرا دو سوم ارزش روزانه پتاسیم را می توان در این میوه خشک خاص یافت. پتاسیم برای تنظیم انقباض عضله، از جمله انقباض عضله قلب، و گشاد شدن عروق لازم است. اسید چرب امگا ۳ همچنین برای سیستم قلبی عروقی مفید است. بیشتر از همه امگا ۳ در ماهی وجود دارد. برای کسانی که از فشار خون بالا در فشار طبیعی رنج می برند، شاه ماهی مناسب است.
از محصولات حاوی پروتئین گیاهی - حبوبات و نخود - غافل نشوید. دکتر توصیه می کند که آنها را به عنوان یک غذای جانبی دو تا سه بار در هفته استفاده کنید. لوبیا با شاه ماهی بهترین عملکرد را دارد.

به گفته این پزشک، مقدار توصیه شده روزانه نمک برای بیماران با فشار خون بالا پنج گرم است.

تیتر یک
  • بررسی تورم دهک های پایین در ۱۴۰۱

    در سال ۱۴۰۱ روند تورم در کشور افت و خیز های قابل توجهی را ثبت کرد. در ماه های نخست سال گدشته به دلیل سیاست حذف ارز…

از دست ندهید
کارگزاری مفید