آگهی فروش قلب در تهران!+عکس

کدخبر: ۵۵۶۹۶۹
عکسی با توضیح آگهی فروش قلب در خیابان میرداماد تهران خبرساز شده است.
 آگهی فروش قلب در تهران!+عکس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، آگهی‌هایی از این جنس و با عنوان فروش قلب پیش از این هم بارها مطرح و خبری شد. اما موضوع این است که اصلا چنین امکانی وجود ندارد و این آگهی‌ها یا برای کلاهبرداری و یا برای جلب توجه و کمک منتشر می‌شود.

پیش از این بارها از سوی مسئولان انجمن اهدای عضو ایران در این خصوص توضیحاتی ارائه شده است. این انجمن تاکید دارد تنها عضوی که یک فرد زنده می‌تواند به کسی اهدا کند، کلیه و ریه است. به جز کلیه، هر فرد زنده‌ای اگر بخواهد هر عضو کامل خودش را اهدا کند، فوت می‌کند.

عکس| آگهی فروش قلب در تهران

درباره کبد و ریه هم والدین یا بستگان نزدیکی که از نظر گروه خونی و بافتی همخوانی داشته باشند، می‌توانند بخش کوچکی از کبد و ریه خود را به کودک اهدا کنند.

نایب‌رئیس هیأت مدیره انجمن اهدای عضو ایرانیان در این باره به همشهری گفته بود: «سالانه شاید چند صد نفر به ما و وزارت بهداشت مراجعه می‌کنند که به این شیوه از آن‌ها کلاهبرداری شده است. افرادی هستند که در راهروی مراکز پیوند تردد می‌کنند و نیازمندان به عضو را شناسایی می‌کنند. مثلا متوجه می‌شوند فرد به ریه یا قلب و کبد و ... نیاز دارد، به او قیمت ۳۰۰‌میلیون تومان پیشنهاد می‌کنند با ۵۰‌میلیون پول پیش. پول پیش را که می‌گیرند دیگر پیدایشان نمی‌شود. در هیچ جای دنیا جز برای «کلیه»، از یک فرد زنده نمی‌توان عضوی را به صورت کامل برداشت.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی