دیدار امیرعبداللهیان با رئیس ائتلاف فتح در بغداد

کدخبر: ۵۵۷۲۵۴
امیرعبداللهیان در دیدار با رئیس ائتلاف فتح در بغداد، ضمن ابراز خرسندی از تشکیل دولت فراگیر در عراق، این موفقیت را به آقای العامری و اعضای چارچوب هماهنگی شیعی تبریک گفت.
دیدار امیرعبداللهیان با رئیس ائتلاف فتح در بغداد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان با هادی العامری رئیس ائتلاف فتح و از رهبران چارچوب هماهنگی شیعی در عراق، ملاقات کرد.

در این دیدار، امیرعبداللهیان ضمن ابراز خرسندی از تشکیل دولت فراگیر در عراق، این موفقیت را به آقای العامری و اعضای چارچوب هماهنگی شیعی تبریک گفت.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تاکید بر جایگاه مهم عراق در تحولات منطقه ای، به بررسی آخرین وضعیت روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای پرداخت.

امیرعبداللهیان با اشاره به برخی نگرانی های امنیتی ناشی از حضور جریانهای ضدانقلاب و تجزیه طلب در اقلیم کردستان عراق، توسعه همکاری های امنیتی دو کشور و رفع اینگونه تهدیدات را از اولویتهای تهران دانست.

هادی العامری ضمن ادای احترام به شهید سردار سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و یادآوری نقش بی بدیل سردار سلیمانی در برقراری ثبات و امنیت در منطقه، بر ضرورت تقویت همکاری های امنیتی دو کشور تاکید نمود.

العامری با اشاره بر اصول قانون اساسی عراق مبنی بر ممنوعیت استفاده از سرزمین عراق جهت هرگونه تهدید به همسایگان، حضور جریانات مخالف ج ا ایران در اقلیم کردستان را مخالف منافع اقلیم و عراق دانست.

در این ملاقات، المندلاوی، معاون اول پارلمان عراق، ابوجعفر الاسدی ، وزیر کار و برخی نمایندگان پارلمان نیز حضور داشتند. 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید