اقلا نیمی از تیم همراه وزیر ورزش به کرمان اضافه بودند

کدخبر: ۵۵۷۴۷۲
اقتصادنیوز: حادثه سقوط بالگرد حامل وزیر ورزش و هیأت همراه کام جامعه ورزش را تلخ کرد. هرچند این حادثه می‌توانست بسیار تلخ‌تر از وضع فعلی باشد و تبدیل به فاجعه شود.
اقلا نیمی از تیم همراه وزیر ورزش به کرمان اضافه بودند

به گزارش اقتصادنیوز ، روزنامه اطلاعات در این باره تاکید کرد؛

 این روزها با توجه به گسترش تکنولوژی ارتباطات و تولد پدیده‌ای به نام فضای مجازی، حضور فیزیکی در بسیاری از اماکن مختلف می‌تواند حذف و بازدیدها از طرق مختلف ارتباطی و تقریباً بی‌هزینه انجام شود.

بزرگترین پیش فروش بدون قرعه کشی خودرو

فوری/ شهرام عبدلی درگذشت

با نگاهی به هیأت همراه وزیر ورزش به راحتی می‌توان متوجه شد که حضور بیش از نیمی از آنها غیر ضروری بوده است.

به عنوان مثال حضور چند خبرنگار و عکاس اعزامی از تهران برای پوشش خبری بازدید‌های وزیر ورزش در حالی اتفاق افتاد که خبرگزاری‌های مختلف در استان کرمان نماینده دارند و شرح وظایف آنها پوشش اخبار حضور وزرا و سایر مقامات کشوری را در استان است، ضمن اینکه در روابط عمومی اداره ورزش و جوانان استان کرمان هم نیرو‌هایی برای تهیه عکس و خبر درون سازمانی مشغول به فعالیت هستند، پس چه لزومی دارد که با صرف وقت و هزینه به تعداد هیأت همراه وزیر اضافه شود؟

از طرفی حضور وزیر ورزش در مراسم افتتاحیه پروژه‌های ورزشی مهم در استان‌ها لازم و غیر قابل اجتناب و احترام به مردم آن شهر و مجریان پروژه است ولی بازدید معمولی از اماکن ورزشی شهرستان‌ها آن هم با عجله و یکروزه چه پیشرفتی در کار ایجاد خواهد کرد، به غیر از اینکه مسئولین آن شهرستان را به زحمت بیندازد و درگیر تشریفات و پذیرایی از میهمانان کند؟

با تصویر برداری از اماکن ورزشی شهرهای مختلف که این روزها با گوشی‌های تلفن همراه هم امکان پذیر است می‌توان اطلاعات لازم را برای مسئولان ارسال کرد و لزومی به حضور فیزیکی نیست. حتی با نصب چند دوربین ارزانقیمت در محل پروژه‌ها وزیر ورزش و سایر مسئولان ذیربط می‌توانند تصاویر را مستقیماً از محل و در هر ساعت از شبانه روز دریافت کنند.

این روزها بسیاری از تیم‌های ورزشی وقتی قصد برپایی اردوی تمرینی در شهر یا کشور دیگری دارند، از طریق فضای مجازی تصاویر و امکانات محل‌های مورد نظر را مشاهده می‌کنند و از کم و کیف آنجا آگاه می‌شوند، بدون اینکه نماینده‌ای برای بازدید و تهیه گزارش بفرستند و هزینه اضافی صرف این کار کنند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی