این 9 استان از فردا بارانی می شود/ هشدارصادر شد

کدخبر: ۵۵۷۵۷۶
از فردا (یکشنبه) ۹ استان از جمله فارس، اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد، بارش‌ها همراه با وزش باد شدید شروع می شود.
این 9 استان از فردا بارانی می شود/ هشدارصادر شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی از فردا به کشور و فعالیت آن تا روز سه‌شنبه خبر داد و اعلام‌کرد: در پی فعالیت این سامانه شروع بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت همراه با احتمال ریزش تگرگ در مناطق مستعد انتظار می‌رود.

بر این اساس فردا در شمال فارس، شرق کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان و روز دوشنبه در فارس، شمال بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، شمال شرق خوزستان، جنوب اصفهان، یزد، کرمان و خراسان جنوبی بارندگی خواهیم داشت.

عکس‌های خصوصی جشن تولد خانم خواننده غوغا کرد+ تصاویر

روز سه شنبه نیز در یزد، شمال شرق فارس، کرمان و نیمه شمالی سیستان و بلوچستان بارش انتظار می رود.

اثر مخاطره نیز احتمال جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها، آب‌گرفتگی معابر به‌طور محدود، احتمال اختلال در سفرهای بین شهری و داخل شهر، احتمال برخورد صاعقه و ریزش تگرگ اعلام شده است.

هواشناسی به عدم توقف و احتیاط در تردد از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پاک‌سازی آب‌روها و کانال‌های عبور آب درون شهری، پاک‌سازی دهانه پل‌ها و انجام تمهیدات دیگر به‌منظور جلوگیری از خسارات احتمالی، احتیاط و ترجیحا اجتناب از جابه‌جایی عشایر کوچ‌رو، اجتناب از چرای دام در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، محافظت از کندوهای زنبور عسل، پوشش گلخانه‌ها و کشت های زیر پلاستیکی در برابر تگرگ توصیه کرد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید