بی‌حجابی مانند «تخلف رانندگی» است/ جزئیات «طرح جدید حجاب»

کدخبر: ۵۵۸۰۲۱
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: در این طرح بی حجابی از جرم به تخلف تغییر ماهیت داده و این به معنای بی اهمیت بودن یا کم اهمیت بودن آن نیست بلکه به این معناست که در ابتدای امر، برخورد شدید قضائی با فرد کشف حجاب کننده صورت نگیرد.
بی‌حجابی مانند «تخلف رانندگی» است/ جزئیات «طرح جدید حجاب»

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر قزوین از ارائه طرح جامع عفاف و حجاب به مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: با تصویب این طرح مسئله حجاب ساماندهی خواهد شد.

به گزارش مهر، حجت الاسلام مهدی احمدی پیش از ظهر امروز در جمع طلاب حوزه علمیه خواهران کوثر قزوین اظهار کرد: طرح جامع عفاف و حجاب در ستاد امر به معروف تهیه شده و به زودی به مجلس ارائه می‌شود.

بسته ارزی بانک مرکزی تصویب شد+ جزئیات

اولین عکس رسمی و کت‌وشلواری علی دایی در پاریس

وی افزود: برای تدوین این طرح حدود دو سال کار کارشناسی صورت گرفته و امروز آماده ارائه به مجلس شورای اسلامی است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر قزوین ادامه داد: با تصویب این طرح و ابلاغ آن به عنوان قانون دستگاه‌های پیش بینی شده در آن باید در سریع‌ترین زمان به دنبال ساماندهی مسئله حجاب باشند.

وی ادامه داد: این طرح بر مبنای تغییر رویکرد به مسئله بی حجابی و با هدف کم کردن هزینه‌های اجتماعی و افزایش اثر گذاری تدوین شده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: در این طرح بی حجابی از جرم به تخلف تغییر ماهیت داده و این به معنای بی اهمیت بودن یا کم اهمیت بودن آن نیست بلکه به این معناست که در ابتدای امر، برخورد شدید قضائی با فرد کشف حجاب کننده صورت نگیرد.

وی اضافه کرد: بر این اساس بی حجابی مانند تخلف رانندگی است و در مراحل بالاتر در صورت عدم اصلاح جرایم سنگین‌تر در نظر گرفته شده است.

حجت‌الاسلام احمدی بیان کرد: برای تصویب و اجرای این طرح نیازمند همراهی مجلس شورای اسلامی هستیم و امیدواریم با تصویب آن مسئله عفاف و حجاب در کشور ساماندهی شود.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید