یک خاصیت باورنکردنی چای سبز که خبر نداشتید!

کدخبر: ۵۵۸۱۶۱
​تحقیقات جدید نشان می‌دهد افرادی که چای سبز می‌نوشند، در مقایسه با کسانی که آن را مصرف نمی‌کنند، بهداشت دهانی مناسب‌تری دارند.
یک خاصیت باورنکردنی چای سبز که خبر نداشتید!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مجله دلتا، چای سبز یکی از پرخاصیت‌ترین نوشیدنی‌ها برای سلامت بدن است که علاوه بر تمام فوایدی که دارد، در سلامت و تقویت لثه و دندان‌ها بسیار موثر است. با خواص چای سبز برای دندان آشنا شوید.

نقش چای سبز در سلامتی دندان‌ها و لثه

مدت زمان زیادی است که مردم از چای سبز استفاده می‌کنند زیرا این چای خواص بسیار زیادی برای سلامتی و بهبود شرایط مختلف دارد. در این مطلب به بررسی یکی از مهم‌ترین خواص چای سبز صحبت خواهیم کرد.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد افرادی که چای سبز می‌نوشند، در مقایسه با کسانی که آن را مصرف نمی‌کنند، بهداشت دهانی مناسب‌تری دارند. در صورتی که نوشیدنی‌هایی مثل قهوه هرگز این خواص را ندارند.

مطالعات همچنین نشان می‌دهند که افراد بین ۴۰ تا ۶۴ سالگی که چای سبز می‌نوشند، نسبت به کسانی که قهوه می‌نوشند، کمتر دندان‌هایشان در معرض خطر قرار می‌گیرد؛ حتی اگر در قهوه، هیچ ماده شیرین کننده‌ای به کار نرفته باشد.

شیرین کننده‌ها و شکر موجود در نوشیدنی‌های مختلف، عاملی مخرب برای سلامت دندان‌ها است.

چرا چای سبز بهترین است

ماده‌ای به نام کاتچین در چای سبز وجود دارد که به شدت در سلامت دهانی موثر هستند. کاتچین قادر است که باکتری‌های موثر در پوسیدگی دندان و بیماری‌های لثه را از بین ببرد، در نتیجه از تخریب دندان‌ها جلوگیری می‌کند.

مردانی که در روز حداقل یک فنجان چای سبز بنوشند، نسبت به سایر آقایان ۱۹ درصد دندان‌های سالم‌تری دارند. برای خانم‌ها این درصد برابر با ۱۳ درصد است.

در ادامه با ۴ خاصیت اصلی چای سبز برای دندان آشنا می‌شوید.

جلوگیری از ایجاد حفره دندانی

از آن جایی که چای سبز باکتری‌ها را کنترل می‌کند و میزان اسیدیته بزاق را می‌کاهد، در نتیجه عاملی برای جلوگیری از پلاک‌های دندانی است.

پلاک‌های دندانی نیز راهی برای ایجاد حفره‌های دندانی و پوسیدگی هستند که جلوگیری از آن‌ها، جلوگیری از آسیب‌های بعدی است. اگر میزان اسیدیته موجود و باکتری‌ها در دهان شما کمتر باشد، خونریزی لثه نیز کاهش پیدا می‌کند.

حفظ سلامت لثه

خاصیت ضد التهابی موجود در لثه، می‌تواند عاملی برای پیشگیری از بیماری‌های لثه نیز باشد.

جلوگیری از ساییدگی دندان‌ها

شست‌وشوی دهان با استفاده از چای سبز می‌تواند مانع از فرسودگی و ساییدگی دندان‌ها شود.

متوقف کردن فعالیت مخرب مواد غذایی نشاسته‌ای

نتایج مطالعات دیگری نشان می‌دهد که چای سبز می‌تواند فعالیت مخرب مواد غذایی نشاسته‌ای (مانند کراکرها و کیک‌ها) را متوقف کند و مانع از پوسیدگی دندان‌ها شود.

تیتر یک
اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
از دست ندهید
کارگزاری مفید