انتقاد اولیانوف از اقدامات اتریش علیه دیپلمات های روسیه

کدخبر: ۵۵۸۸۳۴
میخائیل اولیانوف گفت:روسیه در صورت بروز اقدامات غیردوستانه جدید اتریش علیه دیپلمات‌های روسی، پاسخ کافی به آن خواهد داد.
انتقاد اولیانوف از اقدامات اتریش علیه دیپلمات های روسیه

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر، نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی از اقدامات غرب علیه دیپلمات های این کشور انتقاد کرد.

تاس گزارش داد، «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین اعلام کرد که روسیه در صورت بروز اقدامات غیردوستانه جدید اتریش علیه دیپلمات‌های روسی، پاسخ کافی به آن خواهد داد.

دیپلمات ارشد روسیه در وین تاکید کرد: در چنین مواردی، ما از اصل عمل متقابل در دیپلماسی بهره می بریم. به تازگی چهار دیپلمات اتریشی که در مسکو کار می کردند مجبور به بازگشت به کشور خود شدند. در صورت گام های جدید غیردوستانه از سوی وین، پاسخ روسیه کافی خواهد بود.

اولیانوف یادآور شد که مأموریت روسیه در وین، با وجود اخراج دو تن از کارکنان خود، تلاش می کند به طور کامل بر روی دستور کار فعلی خود اقدام کند.

در پاسخ به رویکرد ضد روسی دولت وین، وزارت خارجه روسیه اخیراً اعلام کرد که در اقدامی متقابل ۴ کارمند سفارت ارتش در مسکو را از روسیه اخراج می کند.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است که پس از احضار سفیر اتریش در مسکو، مراتب این موضوع به وی ابلاغ شد و سفیر اتریش در این کشور در جریان اخراج دیپلمات های اتریشی قرار گرفت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی