علی باقری: رمز موفقیت سیاست همسایگی ایران اعتماد متقابل است!

کدخبر: ۵۶۰۸۶۶
معاون وزیر خارجه ایران گفت: رمز موفقیت سیاست همسایگی ایران، اعتماد متقابل سیاسی و هدف این سیاست راهبردی برقراری ثبات و آرامش در منطقه و ارتقای همکاری‌های اقتصادی برای ترویج توسعه در همه کشورها و رفاه فراگیر برای همه ملت‌های منطقه است.
علی باقری: رمز موفقیت سیاست همسایگی ایران اعتماد متقابل است!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به مسقط سفر کرده امروز (یکشنبه) ۲۱ اسفند ماه با «بدر بن حمد البوسعیدی» وزیر امور خارجه عمان دیدار و گفت‌وگو کرد. 

در این دیدار دو طرف در خصوص مسائل دوجانبه و منطقه‌ای به بحث و تبادل نظر پرداختند. 

موضوع توافق برای از سرگیری روابط دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی و گفت‌وگوهای منطقه‌ای به منظور تقویت صلح و امنیت در منطقه از موضوعات مطرح شده در این ملاقات بود. 

وزیر خارجه عمان با استقبال از توافق اخیر جمهوری اسلامی ایران با عربستان سعودی برای برقراری مجدد روابط دیپلماتیک دو کشور اظهار داشت: این توافق مبنایی برای تقویت روح همکاری و تعامل بیشتر کشورهای منطقه خواهد بود. 

معاون وزارت امور خارجه ایران با تمجید از نقش سازنده سلطنت عمان در این خصوص تصریح کرد: توافق ایران و عربستان برای آغاز دوره جدیدی از مناسبات نشان داد، سیاست همسایگی راهبرد هوشمندانه دولت برای تامین منافع ملی و پیشبرد اهداف سیاست خارجی است.

باقری افزود: رمز موفقیت سیاست همسایگی ایران، اعتماد متقابل سیاسی و  هدف این سیاست راهبردی برقراری ثبات و آرامش در منطقه و ارتقای همکاری‌های اقتصادی برای ترویج توسعه در همه کشورها و رفاه فراگیر برای همه ملت‌های منطقه است.

این سفر با هدف برگزاری نهمین دوره مشورت‌های سیاسی بین جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان در مسقط انجام شده است.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی