عکسی زیرخاکی از شجریان ها و اکبر عبدی در چهارشنبه سوری

کدخبر: ۵۶۱۳۳۵
عکسی که در آن اکبر عبدی در میان دو شجریان (محمدرضا و همایون) از روی بوته‌های آتش می‌پرد یکی از آن عکس‌های قدیمی است که حال و هوای اصلی مراسم چهارشنبه سوری را نشان می‌دهد.
عکسی زیرخاکی از شجریان ها و اکبر عبدی در چهارشنبه سوری

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین این روزها که چهارشنبه‌سوری شکل و ماهیتش عوض شده و مراسم پریدن از روی آتش به یادها سپرده شده و شهرها با این همه انفجارهای صوتی بیشتر حالت جنگی گرفته است، عکس‌های قدیمی می‌تواند حال و هوای این مراسم پیشا نوروزی را در دهه‌های پیش نشان دهد.

عکسی که در آن اکبر عبدی در میان دو شجریان (محمدرضا و همایون) از روی بوته‌های آتش می‌پرد یکی از آن عکس‌های قدیمی است که حال و هوای اصلی مراسم را نشان می‌دهد، از قرار معلوم عکاس بعد از آخرین بوته آتش که هفتمین آن باشد ایستاده است و بعد از هفت پرش زنده‌یاد استاد محمدرضا شجریان، اکبر عبدی و همایون به‌سلامت از آتش‌ها گذشته‌اند. البته زنده‌یاد شجریان با اکبر عبدی کار مشترک سینمایی هم داشته‌اند، «دلشدگان» زنده نام علی حاتمی اثری سینمایی است که صدای محمدرضا شجریان به روی شخصیت «طاهرخان بحر نور» است که نقش آن را زنده‌یاد امین تارخ بازی می‌کند. در آن فیلم اکبر عبدی شاگرد چلویی و عاشق تنبک است و یکی از اعضای گروه موسیقی‌ ایرانی که در دوران احمدشاه قاجار به فرانسه می‌روند تا اولین صفحه موزیک ایرانی را پر کنند.

عکس مربوط به دهه ۶۰ خورشیدی است.

شجریان‌ها و اکبر عبدی در یک قاب چهارشنبه سوری/ عکس

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید