مقارنه ماه و زهره را امشب از دست ندهید

کدخبر: ۵۶۳۱۳۳
یک کارشناس تیم علمی رصدخانه لارستان گفت: در شهرهای جنوب شرق ایران، پدیده اختفای ماه و سیاره زهره به کمک ابزار در طول روز از ساعت ۱۶:۵۶ تا ۱۸:۴۶ قابل مشاهده است.
مقارنه ماه و زهره را امشب از دست ندهید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فاطمه فخرایی‌فرد اظهار کرد: جمعه چهارم فروردین‌ با غروب آفتاب و تاریک شدن آسمان اگر به افق غرب بنگرید، سیاره درخشان زهره را در کنار هلال ماه جوان خواهید یافت. ماه سه روزه با جدایی زاویه‌ای شش دقیقه و ۳۱ ثانیه قوسی از جنوب سیاره زهره می‌گذرد. در شهر‌های جنوب شرق ایران، پدیده اختفای ماه و سیاره زهره به کمک ابزار در طول روز از ساعت ۱۶:۵۶ تا ۱۸:۴۶ قابل مشاهده است.

وی افزود: این دو جرم از موقعیت رصدخانه لارستان بعد از غروب خورشید و تاریکی نسبی آسمان تا ساعت ۲۰:۴۶ قابل رصد هستند. ماه در قدر منفی ۱۰.۱ و زهره در قدر منفی ۴.۰ هر دو در صورت فلکی حمل قرار دارند. اولین جرمی که دقایقی بعد از غروب آفتاب در حوالی افق غرب آسمان با درخشش زیادی جلب توجه می‌کند، سیاره زهره است، در این شب در همنشینی هلال ماه به راحتی با چشم غیر مسلح قابل تشخیص است. اگر به عکاسی از آسمان شب علاقه‌مند هستید، این همنشینی فرصت خوبی برای شما است.

تیتر یک
کارگزاری مفید